SON DAKİKA

Vali Bilmez'den Edremit Kaymakamlığı ve Gümrük Müdürlüğüne ziyaret

Vali Mehmet Emin Bilmez, Edremit İlçesi Kaymakamlığı ile Ticaret Bakanlığı Doğu Anadolu Gümrük ve Ticaret Müdürlüğünü ziyaret ederek bilgi aldı. 05 Şubat, 2019 05:10 Güncelleme: 05 Şubat, 2019 05:10 Vali Bilmez'den Edremit Kaymakamlığı ve Gümrük Müdürlüğüne ziyaret

İlk olarak sabah saatlerinde Edremit Kaymakamlığına giden Vali Bilmez'i Kaymakam Atıf Çiçekli karşıladı.


Kaymakamlık ziyaret defterini imzalayan Vali Bilmez'e, Kaymakam Çiçekli, makam odasında ilçede kaymakamlık ve belediye tarafından yürütülen projeler, yapılan yatırımlar ve ilçenin genel durumu ile ilgili bilgi verdi.


Vali Bilmez, bilgilendirmenin ardından, kaymakamlık binasında incelemelerde bulunarak, ziyaretini tamamladı.


Edremit Kaymakamlığı ziyareti sonrası Vali Bilmez, Özalp karayolu üzerinde bulunan Ticaret Bakanlığı Doğu Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne geçti.


Müdürlük binası önünde Bölge Müdürü Hayrettin Yıldırım ve personel tarafından karşılanan Vali Bilmez, bir süre Müdür Yıldırım'ın makam odasında sohbet etti.


Toplantı salonuna geçen Vali Bilmez, çalışanlarla tanışarak sohbet ettikten sonra, Bölge Müdürü Yıldırım tarafından sunum eşliğinde kurumun yaptığı faaliyetler hakkında bilgilendirildi.


Bölge Müdürü Yıldırım sunumda, sorumluluk alanında bulunan Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'deki gümrük kapılarındaki ithalat, ihracat, sınır ticareti, yolcu ve araç giriş çıkış sayıları, kaçakçılık, ticaret ve yolcu sayısında hedeflenen rakamlar ile gümrük kapılarının genel durumuyla ilgili  bilgi verdi.


Saray İlçesi'ndeki Kapıköy sınır kapısının modernizasyonunda gelinen son durumu da anlatan Yıldırım, talep ve sorunlarını da Vali Bilmez'e iletti.


Sunumun ardından konuşan Vali Bilmez, gümrüklerin son dönemde iyi bir noktaya geldiğini belirterek, gümrüklerde çalışan personellerin zor ve hassas bir görev yaptığını ifade etti.


Günün anısına  Bölge Müdürü Yıldırım tarafından plaket taktimi yapılan Vali Bilmez, gümrükte yakalanan kaçak eşyaların depolandığı alanlarda inceleme yaptıktan sonra kurumdan ayrıldı.

 

Yorum Ekle