SON DAKİKA

AİÇÜ'de İşçilere Temel İş Sağlığı Eğitimi Verildi

AİÇÜ'de İşçilere Temel İş Sağlığı Eğitimi Verildi 14 Aralık, 2018 10:54 Güncelleme: 14 Aralık, 2018 10:54 AİÇÜ'de İşçilere Temel İş Sağlığı Eğitimi Verildi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü tarafından 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği, İşyeri Hekimi Göğüs Hastalıkları Cerrahisi Uzm. Dr. Coşkun Daharlı tarafından AİÇÜ Selçuklu Konferans Salonunda İş sağlığı, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıklardan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması ile ilkyardım konularında kadroya geçen tüm işçilerine iki gün boyunca iş sağlığı eğitimi verildi.


Eğitim sonunda söz alan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Kurum Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Pınar Baykan; eğitimlerdeki amaçlarının personelde, iş sağlığı ve güvenliği konularında bilinç oluşturmak ve bunu hayatlarının her alanında uygulamalarını sağlamak olduğunu belirtti. Dr. Öğretim Üyesi Baykan, “Koordinatörlüğümüz olarak önceliğimiz her zaman personelimizin sağlığıdır. Onların, sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlamak bizim için çok önemli. Ancak bu şekilde daha verimli ve daha kaliteli hizmet verebiliriz. Personelimizin iş sağlığı ve güvenliği konularında bilgilenmesi amacıyla verdiğimiz eğitimlere, devam edeceğiz.” dedi.

 

 

 

Yorum Ekle