SON DAKİKA

TÜBİTAK 4006 BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ VERİLDİ

25 Ocak, 2023 13:12 Güncelleme: 25 Ocak, 2023 13:12 TÜBİTAK 4006 BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ VERİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından lise, ortaokul müdürleri ve koordinatör öğretmenlere yönelik TÜBİTAK 4006 bilgilendirme seminerleri gerçekleştirildi. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce il genelindeki lise, ortaokul müdürleri ve koordinatör öğretmenlere yönelik Ar-Ge biriminde görevli öğretmenler tarafından TÜBİTAK 4006 bilgilendirme seminerleri verildi. Konu hakkından bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, il merkezi ve ilçelerde yapılan seminerlere katılımın yüksek olmasından büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

Kökrek:"Öğrencilerimizi bilimle tanıştıran, onlarda bilimsel farkındalık uyandıran TÜBİTAK projelerine katılma isteği ilimizde her geçen yıl katlanarak artmaktadır. Emek veren İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına ve öğretmenlerimize teşekkür ederim. Ağrı'da bilimsel projelere, nitelikli projelere katılımın daha da fazla olması için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz"dedi.

Yapılan seminerlerde katılımcılara, öğrencilerin ve koordinatör öğretmenlerin projelere başvuru yaparken dikkat etmeleri gereken hususlar  ve nitelikli, özgün, yaratıcı projeler yazma konularında bilgiler verildi. TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığının periyodik olarak çağrıya çıktığı TÜBİTAK 4006 Bilim fuarları destekleme programı başvuruları başladı.

Yorum Ekle