SON DAKİKA

Müftü Büyük; "İslam'ın İki Şiârı: Ezan ve Kurban " konulu vaaz verdi

16 Haziran, 2023 11:33 Güncelleme: 16 Haziran, 2023 11:33 Müftü Büyük; "İslam'ın İki Şiârı: Ezan ve Kurban " konulu vaaz verdi

Ağrı İl Müftüsü Celal Büyük, Hacı Halis Ünsal Camii'nde "İslam'ın İki Şiârı: Ezan ve Kurban " konulu vaaz verip hutbe irad etti ve ardından Cuma namazı kıldırdı.

İl Müftüsü Büyük, hutbesini şöyle tamamladı: "Kurban ibadetinde esas olan kişinin kurbanını bulunduğu yerde kesmesi veya kestirmesidir. Yaşadığı yerde kurban kesme imkânı olmayan veya kestiği kurban haricinde ihtiyaç sahiplerine kurban eti ikram etmek isteyenler ise vekâlet yoluyla kurbanlarını kestirebilirler. Diğer hayır kurumları gibi Türkiye Diyanet Vakfımız da kurbanını vekâlet yoluyla kestirmek isteyen kardeşlerimizin hizmetindedir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da “Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş” çağrısıyla, başta depremzede kardeşlerimiz olmak üzere dünyanın dört bir köşesindeki ihtiyaç sahiplerine kurban emanetlerinizi güvenle ulaştıracağız. Kardeşlik bilincimizi güçlendirecek, buruk gönüllere bayramın neşe ve sevincini taşıyacağız inşallah. Bu vesileyle siz değerli kardeşlerimizin din görevlilerimiz, il ve ilçe müftülüklerimiz, Türkiye Diyanet Vakfımızın internet sitesi aracılığıyla bu hayır kervanına katılabileceğinizi ifade etmek istiyorum. Rabbimizden niyazımız, kurbanla kurbiyyet kazanan ve teslimiyet imtihanını başaran kullarından olabilmektir."

Yorum Ekle