SON DAKİKA

Kars Belediyesi Açık Oto Pazarı açıldı

İsmail Hakkı Alaca Bulvarı Belediye Sebze Hali önünde Açık Oto Pazarı açılarak hizmete girdi. Pazarda ilk alım-satım yapıldı. 01 Şubat, 2020 14:21 Güncelleme: 01 Şubat, 2020 14:21 Kars Belediyesi Açık Oto Pazarı açıldı

Kars Belediyesi Açık Oto Pazarı açıldı

İsmail Hakkı Alaca Bulvarı Belediye Sebze Hali önünde Açık Oto Pazarı açılarak hizmete girdi. Pazarda ilk alım-satım yapıldı.


Açılış, Kars Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Boşnak, MÜSİAD Kars Şube Başkanı Şahin Aydın, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

Kars Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Boşnak, “Karıyla, kışıyla meşhur, şairlere ve yazarlara ilham kaynağı olmuş özel bir coğrafyada yaşıyoruz. Kar, kış, tipi en sert yüzünü bize gösterdiği bugünde Kars’ın en temel ihtiyaçlarından birisi de açık oto pazarının olmayışıydı. İnsanlarımız gerek Erzurum gerekse Iğdır’a gidip araçlarını pazarlamaya çalışıyorlardı. Biz bu anlamda Kars’ı merkez haline getirebilmek için ciddi bir çalışma yaptık ve mülkiyeti belediyemize ait yaklaşık 6 bin metrekarelik bu alan üzerinde kurduk. Bundan sonraki süreçte ikinci el araç alım-satım işiyle uğraşan esnafımız burada gerekli ticari faaliyetlerini sürdürecekler. Esnafımıza şimdiden hayırlı pazarlar olsun diliyorum.” dedi.

Noterle gerekli görüşmelere başladıklarını da ifade eden Boşnak, “Biz Kars, Ardahan, Iğdır olarak çevre illere de gerekli duyuruları yaptık ve inşallah Kars 2. El Açık Oto Pazarı buranın en merkezi yeri olacak. Şehir içinde 2. el araç alım-satımında önüne geçmek için çalışmalarımız devam ediyor. Çünkü araçlarını satıcılar bırakıp gidiyor bu durumda otopark konusunda şehre büyük yük oluşturuyor.” diye konuştu.

MÜSİAD Kars Şube Başkanı Şahin Aydın ise, “Kars merkezi bir konumda ama bugüne kadar böyle bir eksiklikten mütevellit civar illere gidiliyordu, bugün itibariyle inşallah artık gitmeye gerek kalmayacak. Ayrıca bu tür organizasyonlar önemli çünkü Kars farklı yatırımlarla beraber bölgenin cazibe merkezi oluyor.” ifadesini kullandı.

Konuşmanın ardından Boşnak ve Şahin, 2. el araçları gezerek satıcılardan araçları hakkında bilgi aldı. Ayrıca Açık Oto Pazarı’nda ilk alım-satım yapıldı. Volkan Arabul isimli vatandaşlar bir otomobile talip olarak alıcıdan anahtarını teslim aldı.

kars-belediyesi-acik-oto-pazari-acildi-(1).jpgkars-belediyesi-acik-oto-pazari-acildi-(2).jpgkars-belediyesi-acik-oto-pazari-acildi-(3).jpgkars-belediyesi-acik-oto-pazari-acildi-(4).jpgkars-belediyesi-acik-oto-pazari-acildi-(5).jpgkars-belediyesi-acik-oto-pazari-acildi-(7).jpgkars-belediyesi-acik-oto-pazari-acildi-(8).jpgkars-belediyesi-acik-oto-pazari-acildi-(9).jpgkars-belediyesi-acik-oto-pazari-acildi-(6).jpg
Yorum Ekle