SON DAKİKA

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı Düzenledi

27 Aralık, 2021 18:28 Güncelleme: 27 Aralık, 2021 18:28 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı Düzenledi


 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı, Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Varol’un yanı sıra İl Protokol Üyelerinin katıldığı toplantıda kadına yönelik şiddetle mücadelede alınacak tedbirlere ilişkin hazırlanan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” kapsamında kurumlar arası koordinasyon ve iş birliğini geliştirici faaliyetlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalar ile hayata geçirilecek projeler ele alındı.

Kadın ve çocukların maruz kaldığı şiddet vb. kötü eylemleri engellemek amacıyla İçişleri Bakanlığınca kullanıcılara sunulmuş olan Kadın Destek Uygulamasının (KADES) tanıtımına ilişkin çalışmaların daha etkin yapılmasının vurgulandığı toplantıda İçişleri Bakanlığı ve Valilikle yayımlanan genelge ve talimatlar doğrultusunda 2021 yılında yapılan çalışmalar değerlendirilirken atılacak olan adımlar ve koordinasyon gerektiren konular görüşülüp yürütülecek faaliyetler planlandı.

Yorum Ekle