SON DAKİKA

DOĞUBAYAZIT'TA BAYRAM PAZARI

Doğubayazıt'ta her Bayram öncesi kurulan Bayram pazarında çok sayıda esnaf seyyar tezgahlar üzerinde satış yapma imkanı buldu 10 Ağustos, 2019 10:43 Güncelleme: 10 Ağustos, 2019 10:43 DOĞUBAYAZIT'TA BAYRAM PAZARI

Doğubayazıt'ta her Bayram öncesi kurulan Bayram pazarında çok sayıda esnaf seyyar tezgahlar üzerinde satış yapma imkanı buldu

 

 

Bayram öncesi  eski hastane alanında kurulan pazarda Bayram yoğunluğu yaşanıyor.

 

Doğubayazıt'lılar Bayram alış verişini son güne bırakmak istemiyor bu yüzden Bayram pazarına ilgilinin yoğunluğu dikkat çekiyor.

 

Pazarda Bayram alışverişi yapan vatandaşlar ise Bayrama sayılı günler kala tezgahların yerini aldığını belirterek, her yıl olduğu gibi bu yılda Pazar yerinin renkliliğinin göze çarptığını ifade ettiler.

 

Doğubayazıt'lılar Bayram öncesi alış veriş için Pazara akın ederken özellikle giyim tezgâhlarının önü doldu taştı.

 

Esnaflar ise Bayram öncesinde pazarda hareketliliğin arttığını belirterek, vatandaşın bütçesine göre alış veriş yaptığını dile getirdiler.

 

Öte yandan normal bakkalarda satış yapan esnaf ise işlerin olmadığını ve sadece borç alan kişilerin geldiğini belirterek dert yandılar.

 

Berber ve pastaneler de ise bayram coşkusu tüm hızıyla devam ediyor. Berberlerde sıra bulmaktan sıkıntı çekmemek için gece geç saatlere kadar berber esnafı açık kalmaktadır, İşi acele olan veya köyden gelenler ise mecburen sıra beklemek ve kuyruğa girmek zorundalar.

HABER-HALKIN SESİ

 

 

 

 

Yorum Ekle