SON DAKİKA

Doğubayazıt'ta 8 Bin 620 Kutu 'Sentetik Ecza' Ele Geçirildi

10 Haziran, 2022 06:47 Güncelleme: 10 Haziran, 2022 06:47 Doğubayazıt'ta 8 Bin 620 Kutu 'Sentetik Ecza' Ele Geçirildi

Doğubayazıt'da kaçak yollarla ülkeye girişi yapılan ve yeşil reçete ile satışı sağlanan 8 bin 620 kutu sentetik ecza ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, Ağrı'da Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerince sadece yeşil reçete ile satışı yapılan ve yurtdışından kaçak yollarla ülkeye sokulan ilaçların batı illerine gönderileceğine yönelik gelen ihbar üzerine harekete geçti. 

Doğubayazıt'ta yapılan çalışmalarda durdurulan bir aracı kontrol eden ekipler, 5 büyük siyah poşet içerisinde toplamda 8 bin 620 kutu sentetik ecza ele geçirdi. 

Olayla ilgili araç içerisinde bulunan M.S ve N.Ç isimli 2 şüpheli şahıs yapılan işlemlerin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çeşitli tıbbi hastalıkların tedavisinde de kullanılan halk arasında sıklıkla 'Yeşil reçeteli ilaçlar', 'Sentetik ecza' olarak bilinen bazı ilaçların uygun süre ve doz dışında, ya da uygun amaçla kullanılmadığı zaman keyif veren ya da sakinleştirici etkileri nedeniyle kötüye kullanıldığını ve bağımlılığa neden olduğu biliniyor... 

Yorum Ekle