SON DAKİKA

Berberlerin kapanacağını duyan vatandaşlar tıraş olmak için sıra bekledi

İçişleri Bakanlığı tarafından berberler ve kuaförlere ilişkin yayımlanarak 81 il valiliğine gönderilen genelgenin ardından berberlerde yoğunluk oluştu. 23 Mart, 2020 04:57 Güncelleme: 23 Mart, 2020 04:57 Berberlerin kapanacağını duyan vatandaşlar tıraş olmak için sıra bekledi

Berberlerin kapanacağını duyan vatandaşlar tıraş olmak için sıra bekledi 

İçişleri Bakanlığı tarafından berberler ve kuaförlere ilişkin yayımlanarak 81 il valiliğine gönderilen genelgenin ardından berberlerde yoğunluk oluştu.

Genelgeyi olumlu karşılayan esnaf, kararın alınmasında geç kalındığını belirterek, kendi ekonomik durumlarının da dikkate alınarak tedbirler alınması gerektiğini belirttiler.

Esnafın ödemelerinin göz önünde bulundurularak adımlar atılması gerektiğini dile getiren berber Mustafa Çelik, “Kısa süreli bir yoğunluk yaşıyoruz. Tabi bu yoğunluk saat 18.00'a yetişmemiz gereken bir yoğunluk. Alabildiğimiz kadar müşterilerimizi alıp tıraşlarımızı gerçekleştireceğiz. Tabi böyle bir kararı bekliyorduk uzun süreden beri. Geç alınmış bir karar, keşke daha öncesinden alınsaydı. Bundan sonra ekonomik olarak ne yapacağız? Ödemelerimiz, konut kredileri, kredi kartları ve bireysel borçlarımız var. Bunlar hakkında devletin bir yardım yapmasını istiyoruz. Umarım bizim bu yardım talebimize karşılık verilir.” dedi.

“Hükümetten bir yardım bekliyoruz”

Berberlerin kapanacağı bilgisini aldıktan sonra tıraş olmak için geldiğini belirten vatandaşlardan Mesut Çakar, berberlerde yoğun oluştuğunu söyledi.

Genelgenin ardından yoğunluk yaşadıklarının altını çizen berber ustası Erhan Gültekin ise “Corona virüsün vermiş olduğu bir yoğunluk yaşıyoruz. İnsanlar işyerinin ne zaman açılacağına bilmediği için bir yoğunluk oldu. Bu durum keşke daha önce bildirilseydi. Çünkü müşterilerimizi arayarak bilgilendirirdik en azından. Şimdi müşterilerimizle birlikte bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Ekonomik olarak da sıkıntılarımız vardı. Virüs ortaya çıktıktan sonra işlerimiz yüzde 70-80 oranında düştü. Bu konuda hükümetten bir adım bekliyoruz.  Sigortalarımızın ertelenmesi, kira yardımı gibi durumlar düşünülmeli.” (İLKHA)

Yorum Ekle