SON DAKİKA

Alım Gücü Düşen Vatandaşlar Eskilerini Tamir ettiriyor

15 Kasım, 2022 14:32 Güncelleme: 15 Kasım, 2022 14:32 Alım Gücü Düşen Vatandaşlar Eskilerini Tamir ettiriyor

Alım Gücü Düşen Vatandaşlar Eskilerini Tamir ettiriyor

Son aylarda bir çok üründe olduğu gibi ayakkabı fiyatlarının hızla yükselmesi üzerine eski ayakkabılar kıymete bindi. Ayakkabı tamircileri; “Sıfır ayakkabıların fiyatları çok ciddi oranda arttı. Fiyatlar artınca vatandaşlar daha çok eski ayakkabılarını onarmaya başladı” diyor.

“TAMİR EDENLERİN SAYISI ARTTI”
Enflasyonun fiyatları yükselttiği alanlardan biri de ayakkabıcılık sektörü. Son aylarda ayakkabı fiyatlarının hızla artması üzerine vatandaşlar, daha çok eski ayakkabılarını tamir ettirmeyi tercih ediyor. Doğubayazıt'ta ayakkabı tamircileri, ayakkabı fiyatlarının artması nedeniyle eski ayakkabıların kıymete bindiğini söyleyerek şunlar dile getirdiler; “Piyasadaki ayakkabı fiyatları ortalama 600-1500 TL’den satılıyor. Fiyatlar yükselince vatandaş eski ayakkabıları tamire yöneldi”

“MALZEME FİYATLARI ARTIŞTA”
Ayakkabılarını tamir edenlerin sayısının arttığını belirten tamirciler, şöyle devam etti; “Son 1 yılda ayakkabılarını tamir edenlerin sayısında artış var. Vatandaş eski ayakkabıyı tamir ettirerek tasarruf sağlamak istiyor. İşlerimiz açıldı gibi görünüyor ama biz de malzeme fiyatları artınca sıkıntılar yaşıyoruz. Maliyetlerimiz epey arttı. İşlerimizden memnunuz ama maliyetler bizi de düşündürüyor.” dediler
 

Yorum Ekle