SON DAKİKA

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Gastronomi Öğrencilerine Kıdemli Şeften Uygulamalı Eğitim

. 17 Mayıs, 2024 14:01 Güncelleme: 17 Mayıs, 2024 14:01 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Gastronomi Öğrencilerine Kıdemli Şeften Uygulamalı Eğitim

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri, IC Hotels Santai Family Resort Kıdemli Şef’i Veli Ekinci’nden uygulamalı eğitim aldı. Gastronomi ve Mutfak Sanatları Uygulama Laboratuvarı’nda verilen eğitimde Şef Ekinci, balık temizleme tekniklerinden et pişirme yöntemlerine kadar geniş bir yelpazede bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

 IC Hotels Santai Family Resort’un Kıdemli Şef’i Veli Ekinci, İbrahim Çeçen Vakfı Gastronomi ve Mutfak Sanatları Uygulama Laboratuvarı’nda öğrencilerle bir araya gelerek geleceğin şeflerine ilham kaynağı oldu. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinin katıldığı uygulamalı derste Şef Veli Ekinci, gastronomi sanatındaki önemli noktalara değindi.

 Balık açma ve temizlemeden soslama tekniklerine kadar balık pişirmenin inceliklerini uygulamalı olarak paylaşan Kıdemli Şef Veli Ekinci, tavuk ve et pişirme teknikleri üzerine de önemli ipuçları verdi. Eğitimde ayrıca tabak dekorlama, yan ürün uyumu, tabak seçimi ve et temizleme teknikleri gibi konular da ele alındı.

 Gastronomi ve Mutfak Sanatları Uygulama Laboratuvarı Teori ile Pratiği Buluşturuyor

Gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler, alanında uzman Kıdemli Şef rehberliğinde uygulamalı eğitimler alarak, gastronomi sanatındaki yeteneklerini bir adım öteye taşıma imkânı buldular. Şef Veli Ekinci’nin tecrübe ve bilgilerini aktarması, geleceğin şef adaylarına ilham verici bir deneyim sundu.

 İbrahim Çeçen Vakfı’nın katkılarıyla Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde geçtiğimiz yıl kapılarını açan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Uygulama Laboratuvarı, öğrencilere teorik bilgilerini pratiğe dökme fırsatı sunuyor. Gastronomi alanında kariyer hedefleyen gençlerin alanında deneyimli şeflerden eğitim aldıkları Laboratuvar, modern ekipmanlarla donatılmış mutfak altyapısıyla da öğrencilerin sektör tecrübesi kazanmasına imkân tanıyor.

Yorum Ekle