SON DAKİKA

Ağrı’da "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" müfredatı hakkında bilgilendirme toplantısı

. 14 Mayıs, 2024 05:28 Güncelleme: 14 Mayıs, 2024 05:28 Ağrı’da "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" müfredatı hakkında bilgilendirme toplantısı

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın kamuoyuna görüşüne sunduğu "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" müfredatı ile ilgili Anadolu ve meslek liselerin müdürlerini bilgilendirmek üzere bir toplantı düzenledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Hamur İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özmüş, şube müdürü Mehmet Zeki Kılıç ve Anadolu ve meslek liselerin müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Kökrek, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli"nin milli ve manevi değerlere önem veren, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden, öğrenciyi merkeze alan bir eğitim sistemi öngördüğünü belirtti. Kökrek, modelin temel amaçlarının vatan sevgisini, milli birliği ve beraberliği, ahlaki değerleri ve etik ilkeleri geliştirmek olduğunu kaydetti.

Kökrek ayrıca, modelin uygulamaya konması halinde öğrencilerin daha donanımlı ve nitelikli hale geleceğine inandığını ifade etti.

Toplantıda, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli"nin içeriği ve uygulamasına ilişkin detaylı bilgiler sunuldu. Katılımcılar, model hakkında soru ve görüşlerini de dile getirdiler.


Yorum Ekle