SON DAKİKA

Ağrı'da Tefecilere Gözaltı

05 Nisan, 2022 06:06 Güncelleme: 05 Nisan, 2022 06:06 Ağrı'da Tefecilere Gözaltı

Ağrı'da 'tefecilik' yaptığı belirlenen şahıslara yönelik Operasyonda, çok sayıda senet, senetlerin kayıt edildiği defter, 1 adet av tüfeği ele geçirilirken, gözaltına alınan 5 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Ağrı İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Ağrı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, ilimizdeki tefecilik faaliyetleri ile mücadele kapsamında yürütülen planlı çalışma neticesinde, tefecilik yaptığı tespit edilen şüphelilere yönelik, Ağrı merkezde bulunan 5 ikamet ve 1 işyerine yönelik eş zamanlı operasyon yapılmıştır. 

Operasyonda İ.A., Y.A., M.A., M.A. ve K.A isimli şüpheliler yakalanmış olup iş yeri ve ikametlerinde çok sayıda senet, senetlerin kayıt edildiği defter, 1 adet av tüfeği ele geçirilmiştir. 

Tefecilik suçunu işleyen şüpheli 5 şahsın, toplam 12 şahsı tefecilik kapsamında mağdur ettiği belgelenmiş ve 30.03.2022 - 01.04.2022 günlerinde Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen 5 şüpheli şahıs savcılık ifadeleri akabinde adli kontrol şartı ile serbest bırakılmışlardır" denildi.

Yorum Ekle