SON DAKİKA

A Takımı Savaş Ay Lisesi Müdürü Servet Şahin ve Öğrencilerin Geleceğe Yolculuğu

16 Ekim, 2023 04:25 Güncelleme: 16 Ekim, 2023 04:25 A Takımı Savaş Ay Lisesi Müdürü Servet Şahin ve Öğrencilerin Geleceğe Yolculuğu

Başarıya giden yol, özveri ve tutku dolu çaba ile döşenir. Savaş Ay Anadolu Lisesi’nin müdürü Servet Şahin, okulun eğitim öğretim kalitesini yükseltmek için bu yolu bir öğretmen olarak değil, aynı zamanda bir öğrenci rehberi ve bir yol gösterici olarak izliyor. Neredeyse her gününü, her saatini öğrencilerinin daha iyi bir eğitim alabilmeleri için adamış bir şekilde geçiriyor.

Haftaiçi, okulun sınıflarını, koridorlarını ve kütüphanesini dolaşarak öğrencileri yakından takip ediyor. Öğretmenlerle işbirliği içinde çalışarak eksiklikleri tespit ediyor ve bu eksiklikleri gidermek için çözüm arayışına giriyor. Öğrencilerin derslerine daha fazla odaklanmalarını sağlamak için dikkat çekici projeler ve etkinlikler düzenliyor. Eğitimin sadece sınırlarla sınırlı olmadığını, öğrencilere pratik deneyimler kazandırmak gerektiğini de anlatıyor.

Haftasonları, öğrencileri başarıya taşımak için gecesini gündüzüne katarak dersanelerde, kütüphanelerde ve kitap kafelerde öğrencilerini denetliyor. Onların sorularını yanıtlıyor, eksikliklerini anlamaya çalışıyor ve onları motive ediyor. Öğrencilerin hedeflerine ulaşmaları için bireysel rehberlik yapıyor ve onları yoluyla ilgili yönlendiriyor.

Servet Öğretmenin bu özverili çalışması, okulun başarısını artırmakla kalmıyor, aynı zamanda öğrencilere de bir örnek teşkil ediyor. Başarıya giden yolda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan çalışarak, öğrencilere disiplin, hedef odaklılık ve azim gibi önemli yaşam becerilerini öğretiyor.

Eğitime bu büyük katkısı, geleceğin liderlerini yetiştirme noktasında büyük bir rol oynuyor. Onun öğrencilere ve okula adadığı bu büyük özveri, gelecek nesillerin daha parlak bir geleceğe sahip olmalarına katkı sağlıyor. Servet Şahin ve onun gibi eğitimcilere olan minnettarlığımızı her zaman dile getireceğiz...


Yorum Ekle