SON DAKİKA

Yeni Sebze-Meyve Hali Esnaflara Teslim Edildi

21 Aralık, 2022 12:09 Güncelleme: 21 Aralık, 2022 12:09 Yeni Sebze-Meyve Hali Esnaflara Teslim Edildi

40 yıla aşkın Doğubayazıt'ta kullanılan ve şehrin göbeğinde adeta yıkık virane olan eski sebze ve meyve hali, yerini bünyesinde 38 Dükkan, camii, kantar ve kantin barındıran Modern  yaş sebze ve meyve haline bıraktı. 

 Doğubayazıt Belediyesi'nin inşa ettiği ve  Türkiye'de 176 resmi sebze ve meyve hali arasında yerini alan bu devasa tesis, hak sahiplerinin katıldığı ihale ile sahiplerine teslim edilirken, sözleşmelerin imzalanmasıyla  birlikte, modern hizmet, yüzü gülen esnafın tebessümü ile ölümsüzleşti.

Belediye Başkanı Yıldız Acar imza töreninde şunları dile getirdi; "Öncelikle bütün vatandaşlarımıza selamlarımı iletiyorum. Bugün burada hizmetlerimize bir yenisini eklerken, başarmanın haklı  gururunu yaşıyoruz. 7 bölgeden oluşan ülkemizin büyük ve modern olan  yaş sebze ve meyve toptancılığı hali sayısı 175 iken,  Doğubayazıt'ta inşa ettiğimiz tesis ile  bu sayı 176  olmuştur. Şeffaf ilke ile ihalesini yaptığımız iş yerlerini burada hak sahiplerine teslim ederken, bu başarıyı Gülen esnafımızla birlikte pekiştirmiş bulunuyoruz. Başaramayacağımızı bekleyenler ve dileyenler, bugün başarımızı konuşmakta. Görev aldığımız saatten bugüne kadar hizmet dedik ve hizmet ettik.Etmeye de devam edeceğiz. Ayrıca atıl durumda olan eski hal yerine yeni bir projemizi de buradan duyurmak istiyorum. Bir bölümünü çocuklarımız ve ailelerimizin yeşil alan olarak değerlendireceğiz ve rahat nefes alabilecekleri, oyun alanlarının olduğu bir park düşünüyoruz. Modern sebze ve meyve hali, bizleri tebessümle karşılayan esnaflarımıza ,halkımıza ve Doğubayazıt'ımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Ayrıca resmi olarak Doğubayazıt belediyesi bünyesinde  "Yaş sebze ve meyve toptancılık hali  Müdürlüğü"  kurularak, bundan sonraki sürecin daha güvenilir ilerlemesi hedeflenecek...

Yorumlar
A
Ahmet Çelik1 yıl önce

Halkımıza hayırlı, bol kazançlı ve yersiz fiyat artşı olmadan mübarek olsun.

Yorum Ekle