SON DAKİKA

Yeni Evin Anahtarını Vali Varol Teslim Etti

26 Ocak, 2021 19:23 Güncelleme: 26 Ocak, 2021 19:23 Yeni Evin Anahtarını Vali Varol Teslim Etti

Ağrı'da Çıkan yangın sonucu baba ve iki çocuğunun yaşamını yitirdiği aileye, yeni evlerinin anahtarları Vali Dr. Osman Varol tarafından teslim edildi.


Valilik koordinesinde, Kızılay ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla alınan yeni evin anahtarlarını, aileye teslim edildi. 


Sobadan kaynaklanarak çıktığı tahmin edilen yangın sonucu 2 çocuğu ile birlikte babalarının yaşamını yitirdiği, 2 çocuk ve annelerinin ise yaralandığı olayın ardından Valilik koordinesinde, ilgili kurum kuruluşlar ile hayırseverler harekete geçti.


Eşi ve çocuklarını kaybeden Melek Murat ve yangında hayatnı kaybeden Özgür Murat'ın kardeşinin istihdam edilmesinin ardından, aileye yeni alınan ve donatılan evin anahtarları da teslim edildi.


Yaşanan acı olayda, hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyen Vali Varol, yeni evlerinin ailemize sağlık, huzur ve bereket getirmesi temennisinde bulundu.


Aile üyeleriyle bir süre sohbet eden Vali Dr. Osman Varol, çocuklarla yakinen ilgilenerek onlara çeşitli hediyeler verdi.


Hayırlı bir iş için bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Vali Varol,  vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında iş birliği içerisinde şimdiye kadar çalışmaların yapıldığını vurgulayarak, bundan sonra da devletimizin tüm imkanlarıyla ailemizin yanında olacağını belirtti.


Vali Varol’a, Vali Yardımcısı V./ Taşlıçay Kaymakamı Murtaza Ersöz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Aslan Kaya, Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı da eşlik etti.


 

Yorum Ekle