SON DAKİKA

YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA YEM BIRAKILDI

26 Ocak, 2021 19:34 Güncelleme: 26 Ocak, 2021 19:34 YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA YEM BIRAKILDI

Ağrı İl Müftülüğü tarafından etkili olan kar yağışının ardından doğada yiyecek bulamayan yabani hayvanlar için belli noktalara yiyecek bırakıldı.

Ağrı’da son zamanlarda etkili olan kar yağışı nedeniyle, Ağrı İl Müftü Yardımcısı Kemal Arpacı, Türkiye Diyanet Vakfı Ağrı Şube sorumlusu Emrah Kaya ile birlikte yiyecek bulmakta zorluk yaşayan yaban hayvanlarının aç kalmaması için karlı arazide yemleme çalışması gerçekleştirdi. 

Arpacı, İslam’ın tüm mahlukata karşı merhametli olmayı emrettiğini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Bizleri fıtraten merhamet duygusuyla yaratan yüce Rabbimiz, sadece insanlara değil tüm canlılara karşı merhametli olmamızı istemektedir. Peygamber Efendimizin rahmet vesilesi olarak gördüğü bu günahsız canlıları bizler hiçbir zaman göz ardı etmemeliyiz. Dinimizin bizden istediği gibi muhtaç olan hayvanların gerek beslenme gerekse barınma gibi ihtiyaçlarını karşılamalıyız. Aksi taktirde rahmet vesilesi olan bu canlılar bizler için azap sebebi olabilirler. Özellikle böyle soğuk ve karlı kış aylarında vatandaşlarımızın da sokak hayvanlarına ve doğada yaşayan canlıların ulaşabileceği yerlere yiyecek bırakmasını istiyoruz." dedi.


 

Yorum Ekle