SON DAKİKA

Vefayı yaşatan öğretmen

18 Ocak, 2020 15:48 Güncelleme: 18 Ocak, 2020 15:48 Vefayı yaşatan öğretmen

Vefayı yaşatan öğretmen

Kars’ın Sarıkamış İçesine bağlı Kazıkkaya İlkokulunda 20 yıl önce öğretmenlik yapan Ahmet Tokkaya örnek bir projeye imza atarak, adeta vefayı yaşattı.


Aydın’ın Sultanhisar İlçesine bağlı Kabaca İlkokulu Müdürü Ahmet Tokkaya, okulda başlattığı “kardeşim de tatsın, geleceğe umutla baksın” projesi kapsamında okul bahçesinde öğrencileriyle birlikte mandalina yetiştirdi. Sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında yetiştirilen mandalinalar öğrenciler ve öğretmenler tarafından toplanarak paketlendi.

Aydın’dan Sarıkamış’a kardeşlik köprüsü kuran vefalı öğretmen Tokkaya, paketlenen mandalinaları 20 yıl önce görev yaptığı Kazıkkaya İlkokulu öğrencilerine karne hediyesi olarak gönderdi.

Vefalı öğretmen Ahmet Tokkaya, muhabirimize yaptığı açıklamada, 20 yıl önce öğrencilerinin çocuklarının şuan öğrenci olduğunu ve bunun kendisi için büyük bir onur ve gurur verici olduğunu kaydederek, “20 yıl önce okuttuğum öğrencilerimin yakınlarına, hatta çocuklarına vefa duygusunu yaşatarak Aydın’dan Sarıkamış’a kardeşlik köprüsü kurduk. Çünkü 20 yıl önce o köye öğretmen gittiğimde köylünün büyük misafirperverliği ve ev sahipliği ile karşılaşmıştım. Orada bulunduğum süre boyunca köy halkı beni kendi aile bireylerinden ayrılmamışlardı. Ben de şimdi onların çocuklarına karne hediyesi olarak okulumuzun bahçesinde yetiştirdiğimiz mandalinalardan gönderdim.” dedi.

“Kardeşim de tatsın, geleceğe umutla baksın” projesi kapsamında hem Kabaca İlkokulu’nda hem de Kazıkkaya İlkokulundaki öğrencilerine iyilik yapmanın vefalı olmanın elindeki ürünü paylaşmanın önemini öğrencilere yaparak ve yaşatarak öğretmek istediklerini dile getiren Tokkaya, “Okul bahçesinde yetiştirdiğimiz portakal ve mandalinaları kilometrelerce uzaklardaki öğrencilere göndererek onların yüreklerine iyilik tohumları ekmek istiyoruz. Kurmaya çalıştığımız gönül köprüleri ile yetiştirdiğimiz portakal ve mandalinaları Kars, Erzurum, Bitlis, Tokat ve Aksaray gibi illerde toplam bin 500 öğrenciye ulaştırdık.” ifadesini kullandı.

Toplumuzda vefa, iyilik ve paylaşma duygularının yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan “kardeşim de tatsın, geleceğe umutla baksın” projesinin devam edeceği öğrenildi.

dd0946ca-98fe-40c7-aed2-c8fe276a0f8a.jpg
Yorum Ekle