SON DAKİKA

Vali Varol'un 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

24 Temmuz, 2020 07:03 Güncelleme: 24 Temmuz, 2020 07:03 Vali Varol'un 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Vali Varol'un 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı 

Vali Dr. Osman Varol, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

 Bu 24 Temmuzda, Gazeteciler ve Basın Bayramı ile “Basından Sansürün Kaldırılışının” 112.  yıl dönümünü kutluyoruz.

 Temel işlevi kamuoyuna objektif bilgi akışı sağlamak ve toplumsal olaylara ayna tutmak olan basın, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili araçlarından biridir.

 Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile etkinliği her geçen gün artan yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları, yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bizi bilgilendirerek, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok görev ve sorumlulukları üstlenmektedir.

 Bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sunan yerel basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum.

 Bu düşüncelerle ilimizde faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız başta olmak üzere bütün basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

Yorum Ekle