SON DAKİKA

Vali Varol, Teknofest Orta İrtifa Roket Yarışmasında İlimizi Temsil Edecek Olan ADAL Roket Takımı İl

Valimiz Dr. Osman Varol, Teknofest Orta İrtifa Roket Yarışmasında ilimizi temsil edecek olan ADAL Roket Takımı ile bir araya geldi. 14 Ağustos, 2020 06:09 Güncelleme: 14 Ağustos, 2020 06:09 Vali Varol, Teknofest Orta İrtifa Roket Yarışmasında İlimizi Temsil Edecek Olan ADAL Roket Takımı İl

Vali Varol, Teknofest Orta İrtifa Roket Yarışmasında İlimizi Temsil Edecek Olan ADAL Roket Takımı İle Bir Araya Geldi

Valimiz Dr. Osman Varol, Teknofest Orta İrtifa Roket Yarışmasında ilimizi temsil edecek olan ADAL Roket Takımı ile bir araya geldi.

Vali Varol, 220 cm uzunluğunda yerli roket üreten Ağrı Dağı Anadolu Lisesi öğrencilerinde oluşan ADAL Roket Takımını makamında kabul etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, Okul Müdürü Tekin Ergül ve Danışman Öğretmen Tuncay Yıldız’ın eşlik ettiği ziyarette ADAL Roket Takımı; elektronik, yazılım, mekanik ve fizik bilgilerini kullanarak ürettikleri roket hakkında Valimiz Dr. Osman Varol’a detaylı bilgi verdi.

Teknofest Orta İrtifa Roket Yarışmasına katılacak olan ADAL Roket Takımı, sonuçları 14 Ağustos 2020 tarihinde açıklanacak 4. aşamayı geçmesi halinde finalist ekipler arasında yerini alacak.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ilimizi temsil etmelerinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Valimiz Dr. Osman Varol, öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik etti.

Yorum Ekle