SON DAKİKA

Vali Varol İlk Ders Zilini Çaldı

15 Şubat, 2021 13:40 Güncelleme: 15 Şubat, 2021 13:40 Vali Varol  İlk Ders Zilini Çaldı

Vali Dr. Osman Varol, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin ilk gününde Karasu İlk/Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanlığının kararı ile Kasım 2020'de Covid-19 tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime verilen ara, kademeli olarak sonlandırılıyor. Birleştirilmiş sınıflarda, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde ve anaokullarında yüz yüze eğitime başlandı.

Vali Dr. Osman Varol, Karasu İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp öğrenciler tarafından okunan şiir ile devam eden ziyaret programında Vali Dr. Osman Varol, yeni eğitim öğretim döneminin sağlıkla ve başarı ile geçmesi temennisinde bulunarak  ilk ders zilini çaldı.

 Daha sonra  Vali Varol, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşan çocukları sınıflarında ziyaret ederek, çeşitli hediyeler verip, gelecek hedefleri hakkında bir süre sohbet etti. Ardından okulda incelemelerde bulunan Vali Varol, okulun fiziki imkanları, kapasitesi ve personel durumuna ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

 Öğretmenlerle bir araya gelerek öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulayan Vali Varol: " Öğretmenlerimizle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğumuzu bilmenizi isterim. İnsanlığın var olduğu her dönem öğretmenlik var olmuştur. Sizler; gelecekte de var olacak, toplumun kaderini değiştirme gücüne sahip çok önemli bir mesleği icra ediyorsunuz. Bizler doğrudan eğitim alanının içerisinde değiliz fakat eğitim ile yakından ilgileniyoruz. Çünkü eğitimin sunduğumuz en mühim kamu hizmeti olduğunu düşünüyoruz. Eğitim alanında her şey ideal bir biçimde ilerlediğinde diğer alanlarda işlerimizin daha kolay yürüdüğünü deneyimliyoruz." dedi.

Vali Dr. Osman Varol'a ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin de eşlik etti.

Yorum Ekle