SON DAKİKA

Vali Varol, Helikopterli Trafik Denetimi Yaptı

21 Temmuz, 2021 13:12 Güncelleme: 21 Temmuz, 2021 13:12 Vali Varol, Helikopterli Trafik Denetimi Yaptı

Vali Osman Varol ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çimen'in helikopterle trafik ekiplerini denetlediler.

Vali Osman Varol:"Vatandaşların evlerine ya da memleketlerine sağ salim bir şekilde dönüşlerini sağlamak için bayram süresince bu tedbirlerimiz devam edecek"

Ağrı Valisi Osman Varol, jandarma trafik ekipleriyle Kurban Bayramı tatili dolasıyla yoğunluk yaşanan Ağrı- Erzurum ve Ağrı-İran kara yolunda helikopterle denetim yaptı.

Vali Varol, İl Jandarma Komutanlığınca vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak ve trafik kuralları ihlalinin önüne geçmek amacıyla gerçekleştirilen helikopter destekli trafik denetimine katıldı.

İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çimen ile Ağrı-Erzurum ve Ağrı-İran kara yolunda görevli jandarma ekiplerini havadan denetleyen Varol, zaman zaman telsizle ekiplerle görüştü.

Varol, hatalı ve trafik kurallarına uymayan sürücüleri, telsiz aracılığıyla kontrol noktasındaki ekiplere bildirdi. Kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulandı.

Sürücülere bayram şekeri ikram edildi.

Öte yandan ekipler, karadan sürdürdükleri kontrollerde sürücülerin bayramını kutlayarak şeker ikram etti.

Vali Varol, denetimin ardından, vatandaşların emniyetli bir biçimde seyahat etmelerini sağlamak için jandarma ve emniyet ekipleriyle özverili bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Helikopterle havadan trafik tedbirleri denetimlerini gerçekleştirdiklerini ifade eden Varol, şöyle konuştu:

"Jandarma ve emniyet ekiplerimiz vatandaşlarımızın güvenli seyahat edebilmesi için ilimizin her köşesinde bayram günlerinde çalışmalarını sürdürüyorlar. Biz de onları denetleyip moral verdik. Vatandaşların evlerine ya da memleketlerine sağ salim bir şekilde dönüşlerini sağlamak için bayram süresince bu tedbirlerimiz devam edecek. Kesinlikle ve kesinlikle trafik kurallarına uymamız gerekiyor. Emniyet kemerlerini takmamız ve yaya önceliğine dikkat etmemiz gerekiyor. Bayramlar güzel ve insanların mutlu olduğu günlerdir. 

Bu mutlu günleri acılı günlere çevirmemek için trafik kurallarına hep beraber riayet edelim."

Yorum Ekle