SON DAKİKA

Vali Varol’dan Şehit Uzman Çavuş Tuncer Doğan İmam Hatip Ortaokuluna Ziyaret

24 Aralık, 2021 11:16 Güncelleme: 24 Aralık, 2021 11:16 Vali Varol’dan Şehit Uzman Çavuş Tuncer Doğan İmam Hatip Ortaokuluna Ziyaret

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Şehit Uzman Çavuş Tuncer Doğan İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

 Eğitim alanındaki çalışma ve faaliyetleri yerinde görmek için sık sık okul ziyaretleri gerçekleştiren Vali Dr. Osman Varol, Şehit Uzman Çavuş Tuncer Doğan İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

 Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Dr. Osman Varol, Şehit Uzman Çavuş Tuncer Doğan İmam Hatip Ortaokulunda incelemelerde bulunarak okulun genel durumu ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

 İncelemeleri sırasında, estetik ve ergonomik tasarımıyla okuldaki öğrencilerin bilgiyi sevme, öğrenme ve dinlenme etkinliklerine imkan tanıyan Z-Kütüphaneyi ziyaret ederek kitap kurtlarıyla bir araya gelen Vali Dr. Osman Varol, bir süre sohbet ettiği öğrencilere başarılar diledi.

Daha sonra, çocukların beden, zihin ve duygu gelişimini ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlayarak onları ilkokula hazırlamak amacıyla faaliyet yürüten ve yakın zamanda bünyesine kattığı yeni 2 sınıfıyla kontenjanını iki katına çıkararak daha fazla miniğe kapılarını açan anasınıflarında inceleme gerçekleştiren Vali Varol, çocukların akademik başarısına ve kişilik gelişimine imkan tanıyacak eğitim yatırımlarının, yapılan yatırımların ve  atılan adımların en önemlisi olduğunu kaydetti.

 İncelemelerinin ardından 8. sınıf öğrencileri ile sınıflarında bir araya gelen Vali Varol, gelecek hedefleri hakkında tek tek bilgi aldığı gençlere kendi kariyer öyküsünü anlatarak Vali Amcaları olarak evlatlara tavsiyelerde bulundu.

 Son olarak, öğretmenler odasında geleceğin mimarı öğretmenlerle buluşan Vali Varol; zor, meşakkatli ve bir o kadar da kıymetli olan öğretmenlik mesleğinin önemi vurgulayarak, biricik evlatlarımızın hayallerini büyüten onları geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin talep ve önerilerini dinleyip eğitim öğretime ilişkin projeleri hakkında bilgi aldı.

Yorum Ekle