SON DAKİKA

Vali Varol’dan Şehit Er Vefa Çelik Ortaokuluna Ziyaret

07 Aralık, 2021 13:55 Güncelleme: 07 Aralık, 2021 13:55 Vali Varol’dan Şehit Er Vefa Çelik Ortaokuluna Ziyaret

 Eğitim alanındaki çalışma ve faaliyetleri yerinde görmek için sık sık okul ziyaretleri gerçekleştiren Vali Dr. Osman Varol, Şehit Er Vefa Çelik Ortaokulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

 Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Dr. Osman Varol, Şehit Er Vefa Çelik Ortaokulunda incelemelerde bulunarak okulun genel durumu ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

 İncelemeleri sırasında bilişim sınıfını ziyaret ederek yarınları kodlayan çocuklarla bir araya gelen Vali Dr. Osman Varol, gençlerle bir süre sohbet ederek teknoloji eğitimleri hakkında bilgi aldı.

 Ardından, geçmiş ile gelecek arasında köprü kuran kütüphaneyi ziyaret eden Vali Varol, kitap kurtları ile yakinen ilgilenerek eğitim hayatında öğrencilere başarılar diledi.

 İncelemelerinin ardından 8. sınıf öğrencilerle sınıflarında bir araya gelen Vali Varol, gelecek hedefleri hakkında tek tek bilgi aldığı gençlere kendi kariyer öyküsünü anlatarak Vali Amcaları olarak tavsiyelerde bulundu.

 Daha sonra, okulda halihazırda yapım faaliyetleri süren ve yakın zamanda tamamlanarak minik misafirlerini ağırlamayı bekleyen anasınıflarında inceleme gerçekleştiren Vali Varol, çocukların akademik başarısına ve kişilik gelişimine imkan tanıyacak eğitim yatırımlarının atılan adımların en önemlisi olduğunu belirtti.

 Ardından, hayata mutlu bireyler hazırlamak için her zaman, her yerde, herkese eğitim vizyonu ile Halk Eğitim Merkezice okulda yürütülen el sanatları kursunu ziyaret eden Vali Varol, yetkinliklerini geliştirme gayesi ile katılım sağlayan kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerini inceledi.

 Son olarak,  öğretmenler odasında geleceğin mimarı kıymetli öğretmenlerle buluşan Vali Varol; öğretmenliğin zor, meşakkatli ve sabır isteyen bir meslek olduğunu vurgulayarak evlatlarımızın gelişiminde ve yarınlara hazırlanmasında aileler ile birlikte öğretmenlere çok büyük ve önemli görevler düştüğünü belirtti.

Yorum Ekle