SON DAKİKA

Vali Elban’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs, 2020 05:32 Güncelleme: 19 Mayıs, 2020 05:32 Vali Elban’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Vali Elban’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Asırlardır hür yaşayan Aziz Milletimizin, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayarak yeniden şahlanışını simgeleyen 19 Mayıs’ı, Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı, kutlamanın heyecanı ve coşkusu içerisindeyiz.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde verilen kurtuluş mücadelesinin güç kaynağı, milletimizin iradesi olmuştur. Bugün de bu duyguların yaşatılması için hepimize büyük görevler düşmektedir.

 Kadın erkek, genç yaşlı farkı olmadan milletin bütün fertleri, vatan savunması için omuz omuza vererek mücadele etmiş ve zafere ulaşmıştır.

 Türk Milletinin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde söz sahibi olmasının miladı olan bu önemli gün, gençliğe armağan edilmiş bir bayramdır. Çünkü bir ülkenin gençliği, geleceğidir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olan en büyük zenginliğimiz, geleceğimizin teminatı, umudumuz; çocuklarımız ve gençlerimizdir. Unutmamalıyız ki; ancak gençlerine güvenen, onları en iyi şekilde yetiştiren milletler ilelebet mevcudiyetlerini sürdürebilirler.

 Bu duygu ve düşüncelerle, Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, Aziz Milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canlarını seve seve feda eden tüm Şehitlerimizi, Gazilerimizi ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, rahmet ve minnetle yad ediyor, sevgili Gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum.

 


Yorum Ekle