SON DAKİKA

TURKOVAC Aşısı Ağrı'da uygulanmaya başlandı

10 Şubat, 2022 16:27 Güncelleme: 10 Şubat, 2022 16:27 TURKOVAC Aşısı Ağrı'da uygulanmaya başlandı

TURKOVAC Aşısı Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid-19 Aşı Polikliniğinde uygulanmaya başlandı.

Yaklaşık 20 aylık çalışma sonucunda geliştirilerek tüm bağımsız komisyonları geçen yerli aşımız TURKOVAC acil kullanım onayı alarak ülke genelindeki hastanelerde uygulanmaya başlandı.

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Ağrı'da uygulanmaya başlanan TURKOVAC’ın uygulamalarını görmek ve yetkililerden bilgi almak için Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesine ziyarette bulundu.

Sağlık çalışanlarıyla hasbihal edip çalışmalarında başarılar dileyen Vali Varol, TURKOVAC Aşı’sı olan vatandaşlarla sohbet edip deneyimini dinledi.

Sahadaki sağlık ekiplerini sık sık ziyaret ettiklerini ve bu ziyaretlerle hem çalışmaları yerinde gördüklerini hem de sağlık çalışanlarının motivasyonunu arttırmayı amaçladıklarını belirten Vali Varol: “ Pandeminin dönüm noktalarından biri olan yerli ve milli aşımızın geliştirilmesi ve Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uygulanmaya başlanması ile birlikte bizler de TURKOVAC uygulamalarını müşahede etmek amacıyla aşı kliniğimize ziyaret gerçekleştirdik. Ziyaretimiz sırasında önceden randevusunu alan bir vatandaşımızın TURKOVAC Aşısı’nı vurulmasına da şahitlik ettik.” dedi.

TURKOVAC’a talebin fazla olduğunu belirterek sözlerini sürdüren Vali Varol: “Aşı konusunda tereddütleri olan vatandaşlarımızın yerli aşıyı beklediğini biliyor, ilimizde başlayan uygulama ile bu vatandaşlarımızın da hızlı bir şekilde aşı sürecine yoğunlaşacağına inanıyoruz.” dedi.

Ağrı'daki vaka sayılarına ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Dr. Osman Varol: “Omicron varyantı dolayısıyla ülkemizin genelinde olduğu gibi Ağrı’da da vaka sayılarında hızlı bir yükseliş yaşanmıştı fakat şimdilerde stabil haline gelen vaka oranının ilerleyen günlerde düşüşe geçmesini bekliyoruz. Yerli aşımızın da ilimizde uygulanmaya başlanması ile birlikte vatandaşlarımızdan ertelemeden aşı olmalarını rica ediyor, yakın zamanda salgın sürecini geride bırakmayı umut ediyoruz.” dedi.

Son olarak Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri ile çalışma toplantısı gerçekleştiren Vali Dr. Osman Varol’a ziyaretlerinde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut ve  Ağrı İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Coşkun Daharlı eşlik etti.


Yorum Ekle