SON DAKİKA

Türkiye'nin En Ucuz Ulaşımı Ağrı'da

11 Kasım, 2022 04:02 Güncelleme: 11 Kasım, 2022 04:02 Türkiye'nin En Ucuz Ulaşımı Ağrı'da

Ağrı Belediyesi, Ulaşım Müdürlüğü ve izleme Koordinasyon Merkezi, 2021-2022 eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerinin toplu taşıma ücretlerinin, geçen seneki tarife ile yapılacağına karar vermiştir.

Ağrı belediyesi Ulaşım hizmetleri müdürlüğü ve ulaşım izleme koordinasyon merkezi genel kurul toplantısında yapılan değerlendirme sonucunda kurul; Gelecek nesillere daha iyi bir birey yetiştirmek için, çocuklarını zor şartlarda üniversiteye gönderen ailelerin ödeme dengesini göz önünde bulundurarak bu yönde bir karar almıştır.

Öte yandan; İlköğretim ve lise düzeyinde öğrenim gören öğrencilere ait ulaşım kartlarının, yetişkinler tarafından kullanıldığı tespit edilmiştir. 

Bu sebeple ilköğretim ve lise öğrencilerinin kullanmakta oldukları ulaşım kartları askıya alınmış olup, öğrenci kartları revizyondan geçirilmiş.

Ulaşım alanında devrim niteliğinde yapılan hizmetin ardından, 65 yaş, Şehit Gazi ve engelli vatandaşlara sağlanan ücretsiz kart hizmet sayısı ise 13.500 kişi olarak belirlenmiş olup toplu taşıma ücretlerinin güncel çizelgesi ise şöyle;

Tam Bilet : 1.5 TL

İndirimli : 1 TL

Hastabüs : 1 TL

Üniversite Öğrenci : 0.25 kuruş

Ağrı belediye başkanlığı, ulaşım hizmetleri müdürlüğü yaptığı açıklamada, toplu taşıma ulaşım ücretlerine herhangi bir zammın söz konusu olmadığını beyan etti.

Yorumlar
A
Ahmet Çelik1 yıl önce

Belediyemizin halkımıza ve öğrencilerimize verdiği hizmetten dolayı teşekkürler eder, üstün başarılar niyaz ederiz.

Yorum Ekle