SON DAKİKA

"Spor Aşkı Engel Tanımaz" Tırı, Ağrı'ya Ulaştı

02 Haziran, 2022 06:13 Güncelleme: 02 Haziran, 2022 06:13 "Spor Aşkı Engel Tanımaz" Tırı, Ağrı'ya Ulaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen "Spor Aşkı Engel Tanımaz" projesi çerçevesinde özel eğitim okullarına ve farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere üretilmiş spor malzemelerini taşıyan tır, Ağrı’ya geldi.

“Spor Aşkı Engel Tanımaz" projesi kapsamında, 81 ilde 500 özel eğitim okuluna farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere üretilen 27 bin 259 adet spor malzemesini ülkemizin dört bir yanına dağıtmak için yola çıkan tır Ağrı’da coşkuyla karşılandı. 

Spor Malzemeleri Tören ile Okullara Takdim Edildi

Ağrı'da, Gençlik ve Spor Bakanlığının özel eğitim öğrencilerine yönelik "Spor Aşkı Engel Tanımaz Projesi" kapsamında, 4 özel eğitim okuluna spor malzemesi dağıtıldı.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen proje çerçevesinde, Ankara'dan özel eğitim öğrencileri için gönderilen spor malzemeleri Ağrı'ya ulaştı.

Spor malzemelerinin il merkezi, Patnos ve Doğubayazıt ilçelerindeki toplam 4 okulun özel eğitim öğrencilerine verilmesi için 2500 Kişilik spor salonunda gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Ağrı Valisi Osman Varol, özel sporcuların da diğer arkadaşları gibi her türlü sporu yapması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde çok güzel bir projenin hayata geçirildiğini anımsattı.

Ülkenin dört bir yanına tırlarla spor malzemesi gönderildiğini belirten Varol, şöyle konuştu:

"Gençlerimize yönelik spor faaliyetleri alanında Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ve Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun çabalarıyla çok büyük işler yapılıyor. Bizler bunu somut olarak yaşayan önemli vilayetlerden biriyiz. Özellikle son 1,5 yılda ilimizde yapılan spor yatırımlarının parasal değeri 200 milyon lirayı buluyor. Hemen hemen tüm ilçelerimizde aklınıza gelen tüm spor dallarıyla ilgili çok önemli yatırımlar gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. İnşallah yakında Ağrılı hemşerilerimize başka güzel müjdelerimiz de olacak. Cumhurbaşkanımızın bize hep söylediği gibi yaptığımız bütün çalışmaları bu ülkeyi emanet edeceğimiz gençler ve gelecek nesil için yapıyoruz."dedi.

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan ise yapmış olduğu açıklamada; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlayan, “Spor Aşkı Engel Tanımaz” faaliyeti, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız’ın koordinesinde Ağrı’mızda özel eğitim okullarına, farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere üretilmiş spor malzemelerini taşıyan spor malzemesi dolu bir tır geldi. 

Bu spor malzemelerimizi 2’si Ağrı Merkez olmak üzere Patnos ve Doğubayazıt ilçelerimizde ki 4 özel eğitim okullarımızda öğrenim gören engelli kardeşlerimizin kullanımına sunacağız.

Özel eğitim kurumlarımızda bulunan farklı gereksinimli bireylerimizi sporla tanıştıracak, aktif olarak spor yapan gençlerimizin ise gelişimlerine katkı sağlayarak gerek yurt içinde gerek yurt dışında, önümüzdeki dönemlerde düzenlenecek müsabakalarda daha çok Ağrı’lı sporcuyu göreceğimize inanıyoruz.

“Spor Aşkı Engel Tanımaz" projesi kapsamında özel eğitim okullarına, farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere üretilmiş spor malzemelerinin İlimize gönderilmesinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve Sayın Bakanlarımız’a Ağrı vatandaşlarımız adına teşekkürlerimi arz ediyorum. 

Bu malzemeleri kullanacak olan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize de başarılar diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Vali Dr.Osman Varol, özel eğitim okul öğrencilerine malzemelerini takdim etti.

Yorum Ekle