SON DAKİKA

Şeffaf Belediyecilik bu olsa gerek

05 Ocak, 2022 13:22 Güncelleme: 05 Ocak, 2022 13:22 Şeffaf Belediyecilik bu olsa gerek

Doğubayazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar, Belediye binasına gelir gider tablosunu astırarak şeffaf belediyecilik örneği sergiledi.

Doğubayazıt Belediyesi tabloyu el ilanları halinde sokakta vatandaşlara dağıtarak şeffaf belediyeciliğinin görünürlüğünü arttırarak herkesi Belediye’nin içinde bulunduğu tablo hakkında bilgi sahibi edecek girişimde bulundu.

Acar, Pankartın asılması sonrası yaptığı açıklamada; ‘’Hizmet yapmak yetmiyor birde şeffaf belediyecilik anlayışını yerleştirmek için halkımıza hesap vermek zorunluluğu olduğunu düşünüyoruz. Onun için yıllık gelir gider tablomuz; neyi, nereye harcadığımızı kuruşu kuruşuna halkımızın bilgisine sunma gereği duyuyoruz. Hizmet şeffaf ve dürüstlük ilkesiyle, halka hesap vermeyle tamamlanır. Kimsenin kahve köşelerinde dedikoduyla, iftirayla, karalamayla hizmetlerimize gölge düşürmesine izin vermemek için alnımız açık bir şekilde bir ilke daha imza atıp halkımıza hesap vermeyi ve bizden sonrada bu geleneğin devam etmesi için örnek davranış sergiliyoruz. Bizi hiçbir somut delilleri olmadan, sorduğunda kendi söylemini bile yalanlar deyişle, her halinde iftira attığı somut olan söylemi ile (xelq dibéje) halk diyor anlayışıyla kirlilik yaratan kirli zihniyetler, tüm bu hizmetlerimizi görmezden gelip vicdani rahatsızlıklarını yansıtmadan bize çamur at tutmasa izi kalır düşüncesindekiler, bilsin ki artık izide bizde kalmaz. Sadece yazık edip kirlettiğiniz kalbiniz ve beyniniz gibi eliniz çamurda kirlenir. 2021 yılında devrim niteliğinde bir hizmet ile şehrimizin çehresini değiştirdik. Ben Doğubayazıt sevdasını yüreğinde taşıyan ve halkına sevdalı biriyim. 2021 yılında yaptıklarımız, 2022 yılında yapacaklarımızın teminatıdır. Burdan hizmetlerimize sırf muhalefet olmak için muhalefet olan zihniyete de sesleniyorum, bırakın iftira, yalan ve dedikodu üretmeyi Gelin hep beraber hizmet üretelim. Biz hepimiz bu memleleketin insanıyız mevkiler makamlar geçicidir sadece bizim için kalıcı makam mevki halkımızın yüreğidir. Gelin hep beraber bu yiğit, asil halka hizmet edelim. Bizle uğraşmak size fayda sağlamaz, sadece halkın hizmetine zarar verir vazgeçin burdan size ekmek çıkmaz anlayın. Dua halkımızdan hizmet bizden.’’ dedi.

Yorum Ekle