SON DAKİKA

Seçmeli ders tercih süresi uzatıldı

20 Ocak, 2022 08:37 Güncelleme: 20 Ocak, 2022 08:37 Seçmeli ders tercih süresi uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), seçmeli dersler için 21 Ocak'ta sona erecek olan tercih süresinin Şubat'a uzatıldığını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı, seçmeli dersler için tercih sürecinin olumsuz hava şartları nedeniyle 7 Şubat saat 17.00’ye kadar uzatıldığını açıkladı.

MEB'den yapılan açıklamada, "Öğrencilerin okullarda açılmasını istedikleri seçmeli dersler için yarın sona erecek tercih süreci, 7 Şubat saat 17.00'ye kadar uzatıldı. Ortaokul ve liselerde seçmeli derslerin seçimi için tercih süreci, olumsuz hava şartları nedeniyle öğrencilerin okula gidememesi dolayısıyla gelen talepler doğrultusunda Bakanlık tarafından uzatıldı" bilgisi verildi.

YARIYIL TATİLİ YARIN BAŞLIYOR

Öte yandan okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci, 24 Ocak- 4 Şubat'ta 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı yarıyıl tatilini yapacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlere isteğe bağlı kapsamlı eğitim programı için yeni dijital platform Öğretmen Bilişim Ağı'nı (ÖBA), ilk kez 24 Ocak-6 Şubat'taki iki haftalık yarıyıl tatilinde uygulayacak.

Yorum Ekle