SON DAKİKA

SAĞLIKÇILARA YAPILAN ŞİDDET İÇİN KINAMA

SAĞLIKÇILARA YAPILAN ŞİDDET İÇİN KINAMA 21 Mart, 2019 02:41 Güncelleme: 21 Mart, 2019 02:41 SAĞLIKÇILARA YAPILAN ŞİDDET İÇİN KINAMA

Doğubayazıt'ta Dr.Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesinde 16 mart günü sağlık çalışanları Sinan doğan ve Hilal emin Ağaoğlu kişi ve kişilerce  darp edildi.

Sağlık Sen Ağrı İl Başkanı Fevzi MAĞAL Doğubayazıt devlet hastanesi önünde bir basın açıklaması yaptı.


Yapılan basın açıklaması şöyle:

 

Artık yeter!!!

Sağlıkta şiddet sona ersin.

16 Mart günü Doğubayazıt Devlet Hastanesi çalışanlarımız Sinan Doğan ve Hilal Emin Ağaoğlu darp edildi..

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet hız kesmeden sürüyor.

 

Sağlık-sen uzun yıllardır sağlıkta yaşanan şiddet nedenleri,

Şiddete yönelik alınacak tedbirler hususunda kamuoyunu bilgilendirmektedir.

 

Üzülerek müşaade ediyoruzki sağlıkta şiddet,sağlık hizmet sunumunun hemen tüm aşamalarında yaygın ve ciddi bir sorun haline gelmiştir.

 

Yapılan araştırmalar Türkiye geneli sağlık kuruluşlarında hergün yaklaşık 30 şiddet vakası yaşandığı belirtmektedir.

 

Özellikle Acil servisler şiddetin kol gezdiği,sağlık çalışanlarının kendini emniyette hissetmediği sağlık hizmetlerini güvenli ortamlarda veremedikleri yerler haline gelmiştir.

 

Bu sorun sağlık çalışanlarının can güvenliğini tehdit ederken aynı zamanda sağlık hizmeti sunumunu da engeller hale gelmiştir.

 

Arkadaşlarımız Sinan ve Hilal hanıma yapılan bu şiddet,

Bu durum kabul edilebilir,katlanılabilir değildir.

Sağlık kuruluşlarında meslektaşlarımızın güvenliğinin sağlanması için caydırıcı ve önleyici gerçekçi önlemlerin ivedilikle hayata geçirilmesi gerekmektedir.

 

Sağlık çalışanları vicdanı ve sorumlukları arasında görevlerini yaparken uğradıkları bu şiddet fazlasıyla yıpratmaktadır.

TEK İSTEĞİMİZ GÖREVİMİZİ HUZURLA,LAYIKIYLA YAPABİLMEKTİR

 

Sağlık-sen olarak her an ölümle burun buruna gelen,hayat kurtarma mücadelesi verirken şiddete maruz kalarak bir yandan da hayatlarını kaybetme riskiyle görev yapan tüm sağlık çalışanları adına son derece endişeliyiz.

 

2 sağlık çalışanımıza yapılan bu insanlık dışı davranışı kınıyoruz.Bu tür menfur olayları gerçekleştirenlerin yargı önünde hesap vermelerini büyük bir sabırsızlıkla beklemekteyiz.Doğubayazıt ilçemizdeki vatandaşlarımızın  daha iyi sağlık hizmeti alması adına fedakar bir biçimde görevini yapmakta iken şiddete uğrayan Sinan doğan ve Hilal emin Ağaoğlu'na yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor,şiddete maruz kalan Doğubayazıt devlet hastanesi çalışanlarımıza ve diğer mağdur tüm sağlık çalışanlarının yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

Biz sağlık çalışanları saati,bayramı,hafta sonu olmadan ailelerinden fedakarlık yaparak büyük özveriyle çalışan dev bir aileyiz.İstatistikler sağlık çalışanlarının diğer meslek gruplarına göre 16 kat fazla şiddete uğradıklarını gösteriyor.

Değerli ağrı halkı sizlerden biri olan sağlık çalışanlarımıza sahip çıkın.

Sağlık veren ellere zarar verilmez.

Bu aymazlığa müsaade etmeyin.

Gelin sağlıkta şiddeti birlikte durduralım.

 

Bu sayılara bir yenisi eklenmeden haklarımızın korunmasını görevimizi tedirgin olmadan huzurla yapabilmek için halkımızla birlikte şiddetin her yerde son bulmasını temenni ediyoruz.

Haber:Halkın sesi gazetesi-Salih ÇAKAR

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle