SON DAKİKA

Sadık Çiftpınar 4 ila 12 maç arası ceza alabilir

"Müsabakadan ihraç edilen kişiler, flaş röportajlara ve basın toplantılarına katılamazlar" 29 Nisan, 2019 02:21 Güncelleme: 29 Nisan, 2019 02:21 Sadık Çiftpınar 4 ila 12 maç arası ceza alabilir

Spor Toto Süper Lig'de Trabzonspor'u konuk eden ve sahadan 1-1'lik beraberlikle ayrılan Fenerbahçe'de 71. dakikada gördüğü ikinci sarı kart nedeniyle kırmızı kartla cezalandırılan Sadık Çiftpınar, talimatlara uymadığı gerekçesiyle 4 ila 12 maç ceza alabilir.


Sadık, maçın ardından basın mensuplarına açıklamada bulunmuştu. Ancak talimatlara göre bu bir yasak.


Yayın talimatının 21. maddesinde, "Herhangi bir nedenle müsabakadan ihraç edilen, disiplin kurullarının vermiş olduğu cezaları devam eden veya yetkili makamlar tarafından idari tedbir konulmuş kişiler flaş röportajlara ve basın toplantılarına katılamazlar ve karma alanda açıklama yapamazlar" ifadelerine yer veriliyor.


Futbol Disiplin Talimatın 50. maddesinde de bu yasağa uymayanların 4 ila 12 müsabakadan men cezası alabileceği şu şekilde belirtiliyor:


"(1) Cezaların infaz rejimine ve idari tedbir kararlarına uymayanlar veya bu nitelikteki ihlallere herhangi bir şekilde iştirak eden (a) Futbolculara 4 ila 12 müsabakadan men cezası, verilir."

Yorum Ekle