SON DAKİKA

SABAH NAMAZI BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

02 Şubat, 2022 15:05 Güncelleme: 02 Şubat, 2022 15:05 SABAH NAMAZI BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

Ağrı İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Sabah Namazı Buluşmaları kapsamında Fevzi Paşa Camii'nde program gerçekleştirildi.

Cami görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan program İl Müftü Vekili Murat Sarı’nın kıldırdığı namaz sonrasında, “Üç Ayların Faziletleri” konulu sohbetiyle devam etti.

İl Müftü Vekili Sarı, “İçerisinde Regaip, Berat ve Kadir gecelerini barındıran, rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı, tövbe için en büyük fırsat zamanı olan ve 11 ayın sultanı Ramazan ayının da dahil olduğu maneviyat iklimi üç aylara kavuşuyoruz. Bunun için ne kadar şükretsek azdır.” dedi.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.s.) hadisi şerifini paylaşan Sarı, “Peygamberimiz Recep ayına girdiğinde; ‘Allah’ım; Receb ve Şaban’ı bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır.’ şeklinde dua ederdi. Biz de Peygamberimizin duasıyla üç ayları karşılayıp O’nun idrak ettiği şekilde hakkıyla idrak etmeye çalışmalıyız. Cenabı Hak, üç ayların vesileyle tüm İslam alemine birlik, beraberlik nasip etsin.” duasında bulundu.

Buluşma İl Müftü Yardımcısı Kemal Arpacı’nın yaptığı duanın ardından ikramlarla tamamlandı.

Yorum Ekle