SON DAKİKA

Rektör Prof. Dr. KARABULUT’a Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’ndan Teşekkür Belgesi

07 Temmuz, 2022 07:06 Güncelleme: 07 Temmuz, 2022 07:06 Rektör Prof. Dr. KARABULUT’a Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’ndan Teşekkür Belgesi

Ağrı İbrahim çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’a, sportif faaliyetlere yaptığı katkıdan dolayı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından teşekkür belgesi verildi.

Ağrı İbrahim çeçen Üniversitesi, geçtiğimiz aylarda Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun katkılarıyla gerçekleştirilen iki önemli spor organizasyona ev sahipliği yaptı. 2021-2022 öğretim yılı Ünilig Salon Futbolu 2. Lig grup müsabakaları ile Türkiye Üniversitelerarası Wushu Kung-Fu Şampiyonası’na katılan toplamda 405 sporcu, ipi önde göğüsleyebilmek için kıyasıya mücadele etti. İki önemli organizasyonun başarıyla gerçekleşmesinden dolayı Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’a teşekkür belgesi takdim eden Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu, üniversitenin kapılarının federasyonun faaliyetlerine açılmasından dolayı duyulan memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’na nazik davranışından dolayı teşekkür eden Prof. Dr. KARABULUT, “Futbol sahası, çok amaçlı spor salonu, yüzme havuzu, basketbol sahaları, tenis kortları ve bisiklet yolları ile öğrencilerimizin daha fazla spor yapabilmesine imkân sağlayan Üniversitemizde birçok ulusal ya da uluslararası spor organizasyonuna ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluyuz. Sporun ve sporcunun yanında olan Üniversitemizde bundan sonra da farklı müsabakalara ve şampiyonalara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Prof. Dr. KARABULUT, gösterdikleri nazik davranıştan dolayı Türkiye Sporları Federasyonu Başkanı AYDIN’a, Üniversitede sporun gelişmesinde emeği bulunan Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan BAYRAKTAR’a ve katkı sağlayan tüm akademisyenlere teşekkür etti.

Yorum Ekle