SON DAKİKA

Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, En Çok Kitap Okuyan Öğrencilere Ödül Verdi

04 Nisan, 2023 17:29 Güncelleme: 04 Nisan, 2023 17:29 Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, En Çok Kitap Okuyan Öğrencilere Ödül Verdi

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, “Kütüphane İyileştirir” temasıyla kutlanan 59. Kütüphane Haftası kapsamında en çok kitap okuyan öğrencilere ödül verdi.

Prof. Dr. KARABULUT, kütüphanelerin bilginin aktarılmasında ve bilgili, okuyan ve sürekli düşünebilen bireylerin yetişmesindeki önemine vurgu yaparak, “Günümüz iletişim ve internet çağında olsak da kütüphanelerin, bilgiye ulaşma noktasında çok ayrı bir yeri bulunmaktadır. Geçmişten günümüze kadar kütüphaneler bilginin edinildiği, insanların kendilerini bilimsel, kültürel ve sosyal açıdan geliştirdiği en değerli ortamlardır. Biz de Üniversite olarak, tüm öğrencilerimize ve personellerimize kütüphanemizde en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

Prof. Dr. KARABULUT, Üniversitenin Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı'nın 2022 yılındaki Ödünç materyal istatistiklerine göre en çok ödünç  kitap alan kütüphane kullanıcılarından  birinci olan Dilek MURAT’ı, ikinci olan Esra VURAL’ı ve üçüncü olan Ali Furkan AÇIK’ı tebrik etti.

Öğrenciler de sıcak yuvaları gibi hissettikleri kütüphane ve hizmetlerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Prof. Dr. KARABULUT'a teşekkür etti...

Yorum Ekle