SON DAKİKA

Rektör Karabulut, Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Sergisi’ne Katıldı

06 Haziran, 2023 15:01 Güncelleme: 06 Haziran, 2023 15:01 Rektör Karabulut, Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Sergisi’ne Katıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı Mezuniyet Sergisi’ne katıldı.

Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen yıl sonu sergisinde Rektör Prof. Dr. KARABULUT, Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım programı öğrencileri tarafından sergide sunulan eserleri inceledi ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sergiye, Prof. Dr. KARABULUT’un yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mucip GENİŞEL, Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet TEYFUR, fakülte dekanları ile akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Öğrenciler tarafından hazırlanan 100 farklı çalışmanın yer aldığı sergiyi gezen Prof. Dr. KARABULUT, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrencileri, çalışmalarından dolayı tebrik eden Prof. Dr. KARABULUT, “Hayal gücünüzü kullanarak birbirinden güzel eserler ortaya çıkardığınız bu serginin sanatsal bakış açılarınızı geliştireceğine inanıyorum. Çizim yeteneğinizin yanında grafik tasarım alanında da kendinizi geliştirin ve iş dünyasında iş arayan değil, işe aranan eleman olun” dedi.

Sergide sunulan eserlerin farklı anlamlar taşıdığını belirten Prof. Dr. KARABULUT, “Sevgili öğrenciler, kendi yeteneğinizin farkına varın. Kendi benliğinizin farkında olduğunuzda ve yeteneklerinizi daha da geliştirdiğinizde yarın hem iş hayatında hem de sanat dünyasında önemli yerlere gelebilirsiniz” diye konuştu.

Prof. Dr. KARABULUT, serginin hazırlanmasında emeği geçen akademik, idari personel ve öğrencilere teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

Yıl sonu sergisi, iki gün boyunca Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Kongre Merkezi’nde tüm öğrenci, personel ve vatandaşlarımızın ziyaretine açık olacak.

Yorumlar
s
sezai11 ay önce

bu rektör boş bır eğitmen

Yorum Ekle