SON DAKİKA

Rektör Alma Yabancı Öğrencilerle Yemek Yedi, Taleplerini Dinledi

14 Ocak, 2020 10:13 Güncelleme: 14 Ocak, 2020 10:13 Rektör Alma Yabancı Öğrencilerle Yemek Yedi, Taleplerini Dinledi

Rektör Alma Yabancı Öğrencilerle Yemek Yedi, Taleplerini Dinledi

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Üniversitesi’nde eğitim alan yabancı öğrenciler için Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yemekte öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerini dinledi.

Iğdır Üniversitesi’nde eğitim alan yabancı öğrenciler için Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yemek düzenlendi. Düzenlenen yemeğe Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Yiğit, Iğdır Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Arı katıldı.

Yabancı öğrenciler için düzenlenen yemekte Iğdır Üniversitesi’nin çok sayıda yabancı öğrenci tarafından tercih edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Alma, yabancı öğrencilerin Iğdır’daki yaşamlarını ve Iğdır Üniversitesi’ndeki eğitim hayatlarını kolaylaştırmak için her türlü çabayı gösterdiklerini kaydetti. Yabancı öğrencilerle ülkeleri, Türkiye ve Iğdır hakkındaki izlenimleri, Iğdır Üniversitesi’ndeki eğitim olanakları hakkında sohbet eden Rektör Alma, öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek yabancı öğrenciler için daha uygun şartlar ve yeni imkanlar oluşturmaya çalışacaklarını belirtti. Rektör Alma’yla bir araya gelen yabancı öğrenciler ise, Iğdır Üniversitesi’nde gördükleri misafirperverlik ve Rektör Alma’nın kendilerine gösterdiği yakın ilgi için teşekkürlerini ilettiler.

Yabancı öğrencilere, yemekten önce Iğdır İl Gençlik Merkezi gezdirilip olanakları tanıtılırken yabancı öğrenciler için bu türlü etkinliklerin tekrarlanacağı belirtildi.

IÜ Haber Merkezi

Yorum Ekle