SON DAKİKA

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun...

20 Nisan, 2023 13:59 Güncelleme: 20 Nisan, 2023 13:59 Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun...

Manevi huzurla idrak ettiğimiz, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayını, elimizdeki maddi zenginliği, dilimizdeki güzel söz ve dileği, gönlümüzdeki sevgiyi herkesle paylaşarak yaşayıp, Ramazan Bayramına ulaşmış bulunmaktayız.
Bayramlar mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, insanların kaynaşmasına ve huzurlu yaşamın tesisine vesile olan müstesna günlerdendir.
Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, nefsimizin ve bencilliğimizin bizi yönlendirmesine fırsat vermeden kırgınlıkları, dargınlıkları zihnimizden ve davranışlarımızdan söküp atmalıyız.
Yardım etmek, kim olursa olsun hiçbir ayrım gözetmeksizin güçsüzün, muhtacın yanında olmak anlayışıyla, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle, bayram sevincimize onları da ortak etmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını en kalbi duygularımızla kutluyor, bayramın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyoruz...
DOĞUBAYAZIT HALKIN SESİ GAZETESİ 

HAMZA SALMAN

Yorum Ekle