SON DAKİKA

PTT'de Mektup Kampanyası

29 Ekim, 2023 15:06 Güncelleme: 29 Ekim, 2023 15:06 PTT'de Mektup Kampanyası

Gizlenen Duyguların 21 Yıl Sonra Yüzlerdeki Gülümsemeye Dönüşümü olan Mektup Kampanyası Doğubayazıt'ta duygulu anlar yaşattı.

21 yıl önce, 2002 yılında tüm yurtta Posta Telefon Telgraf (PTT) Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan "100. Yıla Mektup Kampanyası" kapsamında gönderilen mektuplar, değerli kağıtlar deposunda 21 yıl boyunca saklandı. Ve nihayet 29 Ekim 2023 tarihinde, Cumhuriyetimizin 100. yılında, tüm yurtta alıcılarına teslim edildi. Doğubayazıt PTT Müdürlüğü de ilçemiz varışlı mektupları aynı coşkuyla teslim etti. Bu 21 yıl sonra gerçekleşen teslimatlar sırasında, duygusal anlar yaşandı.

PTT Müdiresi Hülya Karaca, bu anlamlı kampanyanın başarısı için öncü bir rol oynadı. Karaca, mektupları alıcılarına teslim ederken duygusal anlar yaşandığını vurguladı. Gözlerindeki duygu ve içtenliğiyle, mektupların taşıdığı duygusal değeri özel bir şekilde ifade etti.

Bu vesileyle, toplumun her kesimine bu tür kampanyalara katılmaları ve duygusal anılarını mektuplar aracılığıyla paylaşmaları çağrısında bulunuyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş bu gelenekleri canlandırmak ve duygusal bağları güçlendirmek hepimizin sorumluluğu. Geleceğe güzel anılar ve insanlar arası bağlar bırakmak için bu fırsatı değerlendirmemiz dileğiyle. Duygusal bağların güçlendiği bu anlar, mektupların taşıdığı duygusal değeri bir kez daha ön plana çıkardı.

Bu özel etkinlik, Cumhuriyetimizin 100. yılında geçmişi hatırlatmanın yanı sıra geleceğe de ilham veren bir adım oldu. Mektupların teslimatında yaşanan duygusal anlar, insanların birbirleriyle olan bağlarını güçlendirdi ve bu tarihi kampanyanın ne kadar değerli bir inisiyatif olduğunu bir kez daha gösterdi. Duygusal bağların güçlendiği bu anlar, mektupların taşıdığı duygusal değeri bir kez daha ön plana çıkardı...

Yorum Ekle