SON DAKİKA

Patnos Belediyesi Duvarları Sanata Dönüştürüyor

15 Haziran, 2021 11:49 Güncelleme: 15 Haziran, 2021 11:49 Patnos Belediyesi Duvarları Sanata Dönüştürüyor

''Sanatla Yeniden Kentsel Gelişim Projesi'' Kapsamında Türkiye'de Uygulanması Planlanan Bu Ulusal Projenin Startı Patnos'ta verildi.

Osmanlı Parkı'nın duvarlarında muazzam bir boya çalışması gerçekleştiren Patnos Belediyesi, ilçede gri ve soğuk bakışlı duvarlar bırakmamak adına çalışmalarını hızlandırdı.

İlçeyi daha güzel ve rengârenk bir görünüme kavuşturmak için kent estetiğine yönelik çalışmalarına aralıksız devam eden Patnos Belediyesi, ilçede uygun olan duvarları resimlerle süsleme çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekiplerinin yürüttüğü çalışmalarla resim çizmeye hazır hale getirilecek olan duvarlar, ressamların hünerli ellerinden çıkacak olan çalışmalarla ile adeta bir sanat galerisi haline gelecek.

Bu kapsamda ilçe duvarlarında yapılacak olan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Eş Başkanı Emrah Kılıç, duvarları resimlerle süsleyerek cadde ve sokaklara estetik bir görüntü kazandırdıklarını belirtti.

‘‘Duvarlarımızı, estetik görseller ile sanat eseri haline getiriyoruz’’
Yürütülen her çalışmada görsel estetiğe büyük önem verdiklerini belirten Belediye Eş Başkanı Emrah Kılıç; ‘‘Görüntü kirliliğine neden olan ilan panoları, billboard ve gelişigüzel asılan afişleri temizleyerek duvarlarımızı, estetik görseller ile sanat eseri haline getiriyoruz. Rengârenk duvar çalışmaları tamamlandığında Osmanlı Parkı duvarlarında olduğu gibi görenlere görsel bir şölen sunacağız. Patnos Belediyesi olarak daha nice özgün projelere imza atarak ilçemizi güzelleştirmeye devam edeceğiz. Hemşehrilerimizin de bu güzel eserlere sahip çıkacaklarına, çevreyi ve doğayı özenle koruyacaklarına olan inancımımız ve güvenimiz tamdır’’ dedi.


Yorum Ekle