SON DAKİKA

OKULLARDA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

03 Ekim, 2022 18:20 Güncelleme: 03 Ekim, 2022 18:20 OKULLARDA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı 2018-2022 Stratejik Planı kapsamında "Okullarda gıda güvenliğine yönelik uygulamaları geliştirmek" hedefi doğrultusunda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik olarak "gıda güvenilirliği", "gıda kayıpları ve israf"  konularında eğitimler vermeye devam ediyor.

2022 Eğitim programı kapsamında Okullarda Gıda Güvenilirliğine Yönelik Uygulamaları Geliştirmek hedefi doğrultusunda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol görevlilerince, Ağrı Merkez Serhat İlkokulu öğrencilerine "Okullarda Gıda Güvenliği, Gıda Kayıpları ve İsrafı" konulu farkındalık eğitimi verildi.

Gerçekleştirilen eğitim programında öğrencilerin gıda tüketimi ve hijyen konularında bilinç seviyeleri artırılması, mikrop nedir, doğru el yıkama, kantinden alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler, marketten alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler, Alo 174 gıda hattı, okul gıdası logolu ürünler, gıda kayıpları ve israf konularında bilgi sahibi olmaları hedeflenmekte.  

Gelecek nesillerin temeli olan çocukların, daha sağlıklı beslenebilmesi ve daha bilinçli gıda tüketim alışkanlıklarına sahip olabilmesi için, eğitim faaliyetleri  okullarda devam edilecek. 


Yorum Ekle