SON DAKİKA

O'NU ( PEYGAMBER EFENDİMİZ SAV) EN GÜZEL KİM ANLATIR? YARIŞMASI İL FİNALİ

04 Mayıs, 2023 18:59 Güncelleme: 04 Mayıs, 2023 18:59 O'NU ( PEYGAMBER EFENDİMİZ SAV) EN GÜZEL KİM ANLATIR? YARIŞMASI İL FİNALİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen O'nu (Peygamber Efendimiz SAV) En Güzel Kim Anlatır? Yarışması il finali düzenlendi.

Kültür ve Kongre Merkezi salonunda düzenlenen yarışmaya İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Vali Yardımcısı Bülent Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, İl Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Semra Birdal Ergün, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Kılıç, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan yarışma Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından il merkezi ve ilçelerdeki ortaokul öğrencileri tarafından Peygamber Efendimizin hayatından ve örnek ahlakını içeren metinlerin sahnede ezbere seslendirildiği yarışmada, izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Yarışma sonunda Merkez Selçuk Ortaokulu öğrencisi Bilal Adem Karasungur birinci, Hamur Karlıca Evliya Çelebi Ortaokulu öğrencisi Öznur Yaman ikinci ve Eleşkirt İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Meryem Yıldırım üçüncü oldu.  Katılımcılar tarafından dereceye giren öğrenciler altın ve çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi.

Yorum Ekle