SON DAKİKA

MÜFTÜ TOPÇU: DİN EĞİTİMİ ÖZEL BİR HASSASİYET GEREKTİRMEKTEDİR

20 Ağustos, 2021 15:19 Güncelleme: 20 Ağustos, 2021 15:19 MÜFTÜ TOPÇU: DİN EĞİTİMİ ÖZEL BİR HASSASİYET GEREKTİRMEKTEDİR

Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarında verilen eğitimin önemine işaret ederek, "4-6 yaş Kur'an kurslarında verilen eğitim, hayati önem arz etmektedir." dedi.

Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, Din Hizmetleri Şube Müdürü Rasim Kasapoğlu ile İl Müftülüğü bünyesinde hizmet veren Yaz Kur'an Kursları ve 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarını ziyaret etti.

Kur'an kurslarında sürdürülen eğitimler hakkında bilgi alan İl Müftüsü Topçu, öğrencilerle sohbet etti.

4-6 yaş grubu Kur’an kurslarının önemine dikkat çeken Müftü Topçu, "Okul öncesi eğitim, bireyin kimlik ve kişilik gelişimini etkilediği için çok önemlidir. Bu dönemde verilecek olan din eğitimi, özel bir hassasiyet gerektirmektedir. Bu yüzden Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından profesyonel bir şekilde yürütülmekte olan 4-6 yaş Ku’ran kurslarında verilen eğitim hayati önem arz etmektedir. 4-6 yaş grubu kurslarımız eğitimi keyifli hale getirerek çocuklarımızın oyun oynarken aynı zamanda Kur'an-ı Kerim eğitimi başta olmak üzere seviyelerine uygun değerler eğitimi aldıkları eğitim yuvalarıdır. Müftülük olarak biz Başkanlığımız koordinesinde bu projelerin artırılması için gereken çalışmaları yapmaktayız. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımız için tüm gayretimizle her zaman hizmete hazırız." diye konuştu. Diyanet Haber  

Yorum Ekle