SON DAKİKA

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN 5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. 06 Ekim, 2020 02:14 Güncelleme: 06 Ekim, 2020 02:14 MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN 5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin mesajında, eğitimin bir ülkenin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması ve toplumun refah düzeyini artırmasında en büyük etken olduğunu belirtti.

Ülkelerin geleceğinin eğitimle şekillendiğine dikkati çeken İl Milli Eğitim Müdürü Tekin,"Eğitim düzeyi yüksek milletler, çağın uygarlık seviyesini yakalayıp geleceklerini garanti altına aldıkları gibi dünya düzenine yön verme noktasında da söz sahibidir. Bu yüzdendir ki, eğitim, üzerinde titizlikle durulması gereken, kararlılık isteyen zorlu bir süreçtir. Ülkeler günümüzde her alandaki baş döndürücü değişimlere adapte olabilen, dinamik, analitik düşünen, yorumlayan, problem çözebilen, öğrenmeyi öğrenen nitelikli bireyler yetiştirmek amacındadır. Bu amaca ancak eğitim öğretimin temel taşı öğretmenler sayesinde ulaşılabilir. Çocuklarımızı küçük yaşlardan hayata atıldıkları zamana kadar eğiten, onlara rol model olan, çağın bilgisini öğreten, aldığı bilgiyi kullanarak yeni şeyler üretme yetisini kazandıran, kültürel değerlerimizi aşılayan, adeta onları bir elmas misali işleyen ehil eller elbette öğretmenlerdir. Tüm eğitim camiamızın bu önemli gününü kutlar, hepsine çalışmalarında başarılar dilerim" dedi. 

Yorum Ekle