SON DAKİKA

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KÖKREK, SERAMİK ATÖLYESİ ÖĞRENCİSİNİ MİSAFİR ETTİ

23 Haziran, 2023 15:39 Güncelleme: 23 Haziran, 2023 15:39 MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KÖKREK, SERAMİK ATÖLYESİ ÖĞRENCİSİNİ MİSAFİR ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Muhammed Yusuf Kılıç, danışman öğretmen Melek Seçilir ve kurum müdürü Bülent Bakır'ı makamında misafir etti.

Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Bülent Bakır, danışman öğretmen Melek Seçilir ve seramik atölyesi öğrencilerinden Muhammed Yusuf Kılıç'ı makamında ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, konukları ile bir süre görüştü. Kurum müdürü Bakır'dan 2022-2023 eğitim öğretim yılında yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Kökrek, seramik atölyesinde ürettikleri seramik tabağını kendisine hediye eden öğrenci Kılıç'a teşekkür etti.

Öğrenci Kılıç'a yaz tatili süresince dinlenmesini, bol bol kitap okumasını, doğayı keşfedip eğlenerek öğrenmeye devam etmesini ve sevdikleriyle birlikte zaman geçirmek için önemli bir fırsat olduğunu belirten Kökrek, ziyaretten dolayı konuklarına teşekkür etti. Yeni eğitim-öğretim yılının hazırlıkları için şimdiden çalışmalara başladıklarını ifade eden Kökrek, yeni eğitim-öğretim yılının açılmadan tüm okulların hazır hale getireceklerini vurguladı.

Sosyal, kültürel ve ekonomik olarak her alanda kalkınmanın yolunun eğitimden geçtiğini dile getiren Kökrek,"Gelişmiş ve kalkınmış ülkelere baktığımızda hepsinin eğitim alanında çok ciddi yatırımlar yapmış olduklarını görüyoruz. Devletimiz eğitime ciddi kaynak aktarmakta, eğitim yatırımlarını Valimiz Sayın Dr. Osman Varol'un destekleri ile hızla hayata geçirmekteyiz"dedi. Kökrek, daha sonra konukları ile sohbet edip yolcu etti. 

Yorum Ekle