SON DAKİKA

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KÖKREK, HAMUR VE DİYADİN İLÇELERİNİ ZİYARET ETTİ

05 Nisan, 2022 13:26 Güncelleme: 05 Nisan, 2022 13:26 MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KÖKREK, HAMUR VE DİYADİN İLÇELERİNİ ZİYARET ETTİ

ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri tarafından karşılanan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, ilçe milli eğitim müdürlerinden ilçelerinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Daha sonra ilçelerdeki okulları ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Kökrek, öğrenci ve öğretmenlerin istek ve taleplerini dinledi.

Okullarda incelemelerde bulanan Kökrek, ilçelerde görev yapan okul müdürleri ile 8 ve 12 sınıf öğrencilerine yönelik Kazanım Değerlendirme Sınavını değerlendirdi. İl merkezi ve ilçelerdeki okul müdürleri ile kentin akademik yönden ilerleyişinin fotoğrafını çekmeye çalışan Kökrek, eğitime yapılan yatırımların bir ülke ve millet için en önemli yatırım olduğunu belirtti.

Kentin eğitim kalitesini yükseltmek için sivil toplum kuruluşları, okul yöneticileri,  veli, öğretmen ve öğrencilerle birlikte hareket ettiklerini dile getiren Kökrek,"Ağrı'nın eğitim başarısını bütün paydaşlarımızla el ele, gönül gönüle vererek üst seviyelere çıkarmak için çalışıyoruz. Şehrimizde eğitime gönül verenlerle, karşılıklı içten sevgi ve sorumluluk duyguları ve işbirliği prensibiyle, eğitimde daha başarılı bir noktaya geleceğimize inanıyorum"dedi.

Kökrek, daha sonra Hamur Belediye Başkanı Cezmi Ergül'ü makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Yorum Ekle