SON DAKİKA

Millet Parkı, bir gün yetkililerin dikkatini çekecek ve hesabı sorulacaktır!

13 Ekim, 2023 12:49 Güncelleme: 13 Ekim, 2023 12:49 Millet Parkı, bir gün yetkililerin dikkatini çekecek ve hesabı sorulacaktır!

Eski kaymakam ve belediye başkan vekili Ulaş Akhan tarafından, İshakpaşa Sarayı yolu üzerinde inşa edilen millet parkı, güzel manzaralı ve çok da görkemli bir konumundadır.

Geçtiğimiz yıllarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine başlatılan MİLLET PARKI çalışmaları kapsamında, ilçemizde de Recep Tayyip Erdoğan Millet Parkı yapılmaya başlandı. 

Eski kaymakam Ulaş Akhan tarafından, İshakpaşa Sarayı yolu üzerinde inşa edilen millet parkı, güzel manzaralı ve çok da görkemli bir konumundadır.

Denilebilir ki bir park için gerekli olan her şey yapılmış yada temeli atılmış durumdadır. 

Çünkü bazı kısımların da inşaatı başlatılmış, fakat uzun zamandır öyle kalmış olup tamamlanmamıştır. Muhtemelen yapım işini başlatan ilçe kaymakamının ayrılmasıyla inşaat da durmuştur.

Bir diğer sıkıntı ise PARK gezildiğinde anlaşılıyor ve hemen göze çarpıyor. 

Bir kere Parkın hiç bir bakımı yoktur. Yapıldığından beri bir katkı söz konusu değildir. 

Akmayan sular, tıkanan ve girilmez durumdaki WCler, bakımsız durumdaki alanlar, yapıldığı halde daha su yüzü görmemiş şelale, bakımsızlıktan tahrip olmuş mangallar vs. vs.  

Yazıktır, günahtır sonuçta bu park kamuya yani halka ait bir tesistir.

İşin bir diğer yanı ise söz konusu parkın kime ait olduğu yada kimin mülkiyetinde olduğu tartışmasıdır.

Aslında buradaki mülkiyet konusu tamamen bir formaliteden ibarettir. 

Millet Parkının  mülkiyeti kime ait olursa olsun sonuçta bu parktan halk yararlanıyor ve mülkiyet de işletme hakkı da halkındır.

O nedenle öncelikle Özel İdare bu parkın işletilmesi, bakımı ve koruması ile alakadar olması gerekir.

Millet Parkının Özel İdarenin yada hazinenin mülkiyetinde olması, Özel İdarenin, Cumhurbaşkanının adını taşıyan bu parka bigane kalması, park bakımını mazur hale getirmez.

Öte yandan park içinde inşaatı başlamış fakat tamamlanmamış müştemilatların da acilen yapılması gerekir. Kamu hizmetlerinin sürekliliği bakımdan da bu işin üzerinde durulması zorunludur.

Aksi durumda yapılan masraflar boşa gidebileceği gibi zaman içinde bu park, bir enkaza dönüşebilir.

Unutulmaması gerekir ki MİLLET PARKI, İshakpaşa Sarayı ve Ahmede Hani yolu üzerinde olup, bir gün yetkililerin dikkatini çekecek ve hesabı sorulacaktır. (Mehmet Koç)

Yorum Ekle