SON DAKİKA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü: Bayramda ülke genelinde sıcaklıklar azalacak

30 Nisan, 2022 08:14 Güncelleme: 30 Nisan, 2022 08:14 Meteoroloji Genel Müdürlüğü: Bayramda ülke genelinde sıcaklıklar azalacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bayram için hava durumu tahminlerini açıkladı. Ülke genelinde sıcaklıkların azalacağı ve yağmur yağışının beklendiği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ramazan Bayramı boyunca ülke genelinde yağışlı hava beklenirken, yurt genelinde sıcaklıkların azalacağının tahmin edildiğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bayram için hava durumu tahminlerini açıkladı. Müdürlükten yapılan açıklamaya göre ülke genelinde sıcaklıkların azalacağı ve yağmur yağışının beklendiği bildirildi.

Açıklama şöyle:

“Cumartesi ve pazar günleri Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da, Pazartesi günü ise Ege ve Batı Akdeniz’de toz taşınımı bekleniyor.

30 Nisan 2022 Cumartesi: Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz’in iç kesimleri ve Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da beklenen gök gürültülü sağanak yağışların, İç Ege ve İç Anadolu’nun kuzeyi ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

1 Mayıs 2022 Pazar: Marmara’nın güneydoğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu, Akdeniz’in iç kesimleri, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Bayramın 1. günü (2 Mayıs 2022 Pazartesi): Marmara’nın güneyi ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Orta Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinin ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bayramın 2. günü (3 Mayıs 2022 Salı): Ege ve Akdeniz kıyı şeridi hariç yurt genelinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Bayramın 3. günü (4 Mayıs 2022 Çarşamba): İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.”

Yorum Ekle