SON DAKİKA

Merhum Sağlık Eski Bakanı Prof Dr. Yaşar Eryılmaz için mevlit okutuldu

08 Ağustos, 2023 13:00 Güncelleme: 08 Ağustos, 2023 13:00 Merhum Sağlık Eski Bakanı Prof Dr. Yaşar Eryılmaz için mevlit okutuldu

Eski Sağlık Bakanı Hemşehrimiz Prof. Dr. Yaşar Eryılmaz için, 2. ölüm yıl dönümünde Kardeşleri ve evlatları tarafından Mevlid-i Şerif okutturuldu, dualar yapıldı.

Türk siyasetinde önemli yeri olan merhum Eryılmaz, 18, 19, 20 ve 21. Dönem Ağrı Milletvekilliği, 48. Hükümette ise Sağlık Bakanı olarak görev yaptı. 

Merhum Eryılmaz için Ertur Otel’de aile ve hemşehrilerin katıldığı mevlid programında Prof. Dr. Mehmet Salih Geçit dua etti, M.Reşit Geçit ve Ferzende Çildan hocalar mevlid-i şerifi okudu, dua ettiler.

Merhum Yaşar Eryılmaz’ın kardeşleri iş insanı Metin Eryılmaz, Ercan Eryılmaz ve oğlu Mert Eryılmaz misafirlere mevlid ve dualara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Metin Eryılmaz, “Aile büyüğümüz Merhum Prof. Dr. Yaşar Eryılmaz’ın Ebediyete intikalinin 2. yıldönümü dolayısıyla vermiş olduğumuz Mevlid-i Şerif programına teşrif ederek bizi onurlandıran yakınlarımıza, akraba dost ve kadirşinas Doğubayazıt’lı hemşerilerimize ve dualar okuyan muhterem hocalarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunar, tüm cemaatin hayırlarının kabul olması ve ebediyete intikal etmiş geçmişlerine de Allah’tan rahmet diler, minnet ve şükranlarımızı arz ederiz.” dedi.

Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. 

PROF. DR. YAŞAR ERYILMAZ KİMDİR? 

10 Haziran 1944'de Ağrı Doğubayazıt'ta doğdu. 

Babasının adı Rıza, annesinin adı Saime'dir. 

Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. 

1972'de üroloji dalında uzmanlığını tamamladı. 

Elazığ ve Erzurum SSK hastanelerinde uzman hekim olarak çalıştı. 

1980'de ABD Newyork Albert Einstein College Montefiore Hastanesi'nde bilimsel araştırmalar yaptı. 

1983'de üroloji doçenti oldu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevlerini yürüttü. 

18, 19, 20, 21. ve 23. Dönem Ağrı Milletvekili görevinde bulundu. 

48. Hükümet'te Sağlık Bakanlığı yaptı ve 2 çocuk babasıydı. 
Yorum Ekle