SON DAKİKA

Mehmet Salih Aydın ASTOP Seçimlerinde Konuştu; Ağrı Eski Ağrı Olmayacak

Ağrı Sivil Toplum Platformu 2.Dönem Başkanlık Seçimleri, Ağrı Kültür ve Kongre Merkezinde yapıldı. Yapılan seçimlerde Mehmet Salih Aydın, 236 delegenin oyunu alarak Platformun 2.Dönem başkanı seçildi. 23 Temmuz, 2019 05:27 Güncelleme: 23 Temmuz, 2019 05:27 Mehmet Salih Aydın ASTOP Seçimlerinde Konuştu; Ağrı Eski Ağrı Olmayacak
Mehmet Salih Aydın ASTOP Seçimlerinde Konuştu; Ağrı Eski Ağrı Olmayacak

 

Ağrı Sivil Toplum Platformu 2.Dönem Başkanlık Seçimleri, Ağrı Kültür ve Kongre Merkezinde yapıldı. Yapılan seçimlerde Mehmet Salih Aydın, 236 delegenin oyunu alarak Platformun 2.Dönem başkanı seçildi.
Divan Başkanlığını Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Bulut, üyelerinin ise Yasin Çınar ile Nizamettin Güzel'in yaptığı seçimlerde açılış konuşmasını yapan Platform Sekreteri Erkan Kösedağ Platformun kuruluş sürecini ve iki buçuk yıllık faaliyetlerini aktardı.


Platform başkan adaylarının konuşmaları sonrasında yapılan seçimlerde 336 delegeden (236)'sının oyunu alan Ağrı Baro Başkanı Av.Mehmet Salih Aydın, Ağrı Sivil Toplum Platformunun 2.dönem başkanı seçildi.

 

Başkan adayları arasında bulunan Cevdet Taşdemir  (93), Akın Karaman ise (10) oy aldı. Seçim sonrası yaptığı teşekkür konuşmasında Ağrı'nın artık eski Ağrı olmayacağını söyleyen Baro Başkanı Av.Mehmet Salih Aydın “2. Dönem seçim sonuçlarının ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesile ile öncelikle az önce konuşmasını yapan, demokratik olgunluğu gösteren, seçim süresince, nezaketinden kişiliğinden hiç taviz vermeyen Cevdet Taşdemir abime ve  bu seçim bana abi olarak kazandırdığı  Hacı Akın Abime çok teşekkür ediyorum. “ dedi

 

Biz yola çıkarken şunu söylemiştik, Bu seçimin kaybedeni olmayacaktır, bu seçimin kazananı Ağrı olacaktır. Çünkü Ağrı noktasında dertlenen, Ağrı için düşünen ve Ağrı'nın hak ettiği noktaya gelmesi noktasında çırpınan insanların buluştuğu bir platformdur. Bu gönüllülük esasına dayanan bir platformudur, burada bize kimse maaş vermiyor,kimse bize bir makam mevkide vermiyor ama Ağrı halkı artık birşeylerin değiştiğini ifade ediyor.

 

Siz bugün bu salonda 55 adet Stk'yı biraraya toplayabiliyorsanız, 16 tane istişare kurulu biraraya getirebiliyorsanız, 330 u aşkın kendi alanında uzman Ağrılıyı şu salona toplayıp en az  bir 100 ü aşkında Ağrılıyı burada sadece Ağrı ortak paydasında buluşturabiliyorsanız Ağrı'da artık çok şeyler değişmiştir. Ağrı artık eski Ağrı olmayacaktır. Artık hissetmesi gereken yada ders alması gereken herkes gereken dersleri alacaktır arkadaşlar. ASTOP Ağrı'nın her alanında eğitiminde, sağlığında hangi noktasına bakarsanız bakın orda hazır olacaktır ve her türlü toplumsal olayına müdahale edecektir.

 

Bakın artık Ağrı'nın sesi olmaya geldik, ASTOP'u Ağrı'nın her alanında görmeye devam edeceksiniz,  Niçin?  Çünkü Ağrı' da toplumsal bilinç ve örgütlenme yapısı daha düne kadar çok zayıftı ama artık çok şeyler değişti. İnanıyoruz şu güçbirliğiyle platformumuzda olmayanSTK'larıda platformumuza dahil edilmesi suretiyle ve yine Ağrı'da bulunan ikinci platformunda yapacağı hertürlü olumlu davranışlarda, olumlu faaliyetlerinde yanında olacağımıza ifade etmek suretiyle biz Ağrı halkının sesi olacağız. Bugün bu demokrasi şölenine katılan ve bizleri yalnız bırakmayan, bu çıktığımız yola inanan tüm dostlarımıza, tüm arkadaşlarımıza, kucak dolusu sevgiler gönderiyorum. Sağolun, varolun, eksik olmayın saygılar sunuyorum, dedi

 

Seçimler sonrasında İcra kurulu ise şöyle şekillendi
Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Erkan Kösedağ (250 oy)
Ağrı KADER Başkanı Ömer Yıldız (234 oy)
DASKEF Başkanı Kenan Çetin (223 oy)
Mali Müşavirler Derneği Başkanı Cumali Adlik (214 oy)
Organik Tarım Üreticileri Derneği Başkanı Murat Tan (199 oy)
Ağrı Arıcılar Birliği Başkanı Erol Kılıç (192 oy)
Genel İş Sendikası Başkanı Ersin Erincik (182 oy)
Mimar Mühendisler Grup Başkanı Mehmet Salık (168 oy)

Yorum Ekle